Kryptoměny digitální aktiva se otvírají světu čím dál víc. Úřady některých zemí si stále neví rady s předpisy ohledně reklamy určené spotřebitelům. Jednou z těchto zemí je Francie, země s přísnou regulací kryptoměn.

Francouzské předpisy donutily několik týmů Formule 1, aby během Velké ceny Francie 24. července skryly nebo odstranily obtisky s nápisy souvisejícími s kryptoměnami. V úterý o tom informoval Dieter Rencken ze serveru RacingNews365.

Reklama na krypto kam se podíváš

Osm z deseti účastníků závodu je v současné době v nějakém druhu partnerství s kryptospolečnostmi. Některé týmy mají dokonce více než jednoho takového partnera.

Například tým Alfa Romeo spolupracuje s kryptoúvěrovou společností Vauld a meme coinem Floki Inu (FLOKI). Red Bull Racing je v partnerství se sítí Tezos (XTZ) a kryptoburzou ByBit. Tezos je rovněž partnerem McLarenu.

Mluvčí kryptografické burzy Crypto.com, která je partnerem jak F1, tak Aston Martinu, se k vývoji vyjádřil takto:

„Společnost Crypto.com se rozhodla, že pro tento závod nebude uplatňovat svá práva na propagaci značky. (…) I nadále však zůstává globálním partnerem F1 a očekáváme, že tato práva budou při budoucích závodech využita jiným způsobem.“

Totéž podle mluvčího platí i pro partnerství společnosti Aston Martin.

Situace ve světě

Pro srovnání, Velkou cenu Rakouska bude sponzorovat rumunská firma CryptoDATA Tech. Firma vyvíjí hardwarová a softwarová řešení kybernetické bezpečnosti založená na blockchainu.

Kromě Francie jsou kryptoreklamy pod přísnou regulační kontrolou také v Hongkongu. Tam za reklamu na nelicencovaný kryptopodnik hrozí podle novelizovaného zákona proti praní špinavých peněz pokuta až 50 000 dolarů nebo odnětí svobody až na šest měsíců.

Irský úřad pro dohled nad reklamou oznámil, že plánuje přezkoumat předpisy dohlížející na propagaci digitálních aktiv. Činí tak v reakci na zvýšený počet reklam propagujících kryptopodniky, jako je Floki. Dalším důvodem je hromadění stížností na to, že v daných reklamách nejsou jasně uvedena možná rizika investování do kryptoaktiv.

5 1 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x