Tento článek je slibovaným pokračováním, pokud jste nečetli, zde je první část. 

Již jsem zmínil, že poprvé v historii lidstva máme nástroj skutečné a nefalšované svobody a tím jsou kryptoměny, potažmo zejména Bitcoin. Musíme ale nejprve vědět, kde pramení ta nesvoboda. Mnoho lidí se totiž mylně domnívá, že žijeme ve svobodné společnosti, máme přece svobodu slova, můžeme pracovat a podnikat, můžeme cestovat a žít kde nás napadne, můžeme svobodně volit své zástupce a vlády, naši svobodu omezují přece jen svobody dalších jednotlivců… nebo ne?

Moc se omlouvám, pokud teď někomu vezmu iluze o fungování světa ale tyto domnělé svobody jsou buď zcela falešné a iluzorní, nebo jen dočasné a velmi omezené. Globalismus dnešních dní je tak daleko, že prakticky vše ovládá jen hrstka lidí, skrze korporace, které korumpují vlády všech zemí po celém světě. Tuto skutečnost lze doložit důkazy ale tento článek není o tom, kdo ovládá svět, to si musíte nastudovat, pokud máte zájem.

Uvedu pro ilustraci jen jeden slavný citát:

"It is well enough that people of the nation do not understand our banking and monetary system, for if they did, I believe there would be a revolution before tomorrow morning."

„Je dobře, že lidé našeho národa nerozumějí našemu bankovnímu a měnovému systému, protože kdyby mu rozuměli, věřím, že by do zítřejšího rána došlo k revoluci.“

Henry Ford

Pokud stále tápete, o čem tady mluvím, možná vám pomůže se zorientovat třeba toto vyprávění ze svobodného vysílače.

 

Zvíře v kleci

Pokud tedy už víme, že deklarovaná svoboda je ohraničená, nejde tedy o skutečnou svobodu ale spíše o nevědomost faktu, že jsme zotročováni. Je to stejné jako když se narodí zvíře v zoologické zahradě. Pro toto zvíře je ohrada celý svět, není si vědomo toho co je za ohradou. Ohrada poskytuje zvířeti ochranu před vnějším nebezpečím a nic jiného než vnitřní prostor nezná, tudíž může mít jakýsi pocit svobody a zároveň bezpečí v daném prostoru. Ovšem z pohledu návštěvníka jde o zvíře zavřené v kleci. A naše klec se jmenuje monetární a finanční systém.

Vracíme se tedy zpět k myšlence jak tuto klec opustit. Nedokážeme si představit co nás za tou mříží čeká, protože jsme se narodili všichni do zajetí. Někteří dokonce ani tuto ohradu nebudou chtít překročit, bude jim to připadat jako čiré šílenství a budou nás, kteří toužíme po svobodě nabádat abychom zůstali v bezpečí a neopouštěli „náš svobodný“ prostor. Jenže touha po poznání, touha po opravdové svobodě je lidem přirozená a vlastní jako je potřeba dýchat vzduch. Lidská duše se nedá spoutat a tak se od nejstarších věků, snaží najít si cestu ven.

Tu cestu začali budovat odvážní volnomyšlenkáři ještě dřív, než se narodili naši otcové a dnes je ten den, kdy po ní můžeme směle vykročit. Jsme sice stále na začátku ale už víme, kam můžeme jít. Jít cestou Bitcoinu. Proč právě Bitcoin si můžete přečíst například ZDE.

Ale mohu vám uvést i svůj osobní příklad:

O fungování světa jsem věděl jen to, co mi řekli rodiče, učitelé, kamarádi a televize. Když jsem zapojil ale své vlastní pozorování a zkušenosti, začal jsem zjišťovat, že svět není úplně takový, jak se nám vykládá a byl jsem šokován, když se mi potvrdily určité „konspirační teorie“ jako vysoce pravděpodobné. To ve mě vyvolalo prvotní změny a začal jsem si uvědomovat mříže našeho věznění. Jenže co já s tím můžu jako jeden malý „mraveneček“ dělat? Mě přece nikdo nebude poslouchat a i kdyby, kdo mi uvěří? 

Našli se sice i tací, kteří to začínali vidět také ale bylo nás stále málo a moje skepse trvala dál. Přišel rok 2012 a já se poprvé setkal s pojmem Bitcoin. Moc jsem tomu nerozuměl, říkal jsem si, jak můžou nějaké virtuální peníze, doslova „game money“ fungovat v reálném světě? Nechápal jsem, jak se tyhle bitcoiny těží, připadalo mi, že jde o něčí docela dobře promyšlený vtip, nebo podvod, protože lidé tyhle peníze nejen těžili ale také nakupovali za „reálné“ (rozuměj FIAT) peníze (pozn. ty jsou ve své podstatě také jen „Game money“). 

 

Bitcoin za 12 dolarů!

V té době se cena BTC pohybovala okolo 12ti dolarů, jestli si to dobře pamatuji a přišlo mi docela složité jej získat. Bral jsem to jako nějakou technickou zajímavost a výstřednost počítačového světa, který jsem sice obdivoval ale nerozuměl jsem mu dostatečně abych v tom viděl nějaký potenciál.

Uběhlo pár let a tyhle „game money“ tady stále byly, byly opředeny tajemstvím, protože nikdo nevěděl kdo je vytvořil, lidé je začali používat zejména na darknetu měly velkou oblibu a honota jednoho Bitcoinu už nebyla pár desítek dolarů ale pár stovek! 

Trochu jsem litoval, že jsem tenkrát nenakoupil, bylo by to docela slušné zhodnocení ale teď když už to stojí stovky dolarů, nemá cenu naskakovat do rozjetého vlaku přece… Znovu jsem na Bitcoin zapomněl.

Uteklo několik dalších let, ve zprávách čtu, že za Bitcoin lze v Dubai koupit Lamborghini a jeho hodnota stoupla k tisícům dolarů! Začal jsem zjišťovat, že tyhle „game money“ možná nejsou jen prostředkem nákupu drog po internetu, nebo hračkou několika počítačových fanatiků. Lidé opravdu Bitcoin používají v reálném světě a mě už podruhé utekla příležitost na tom zbohatnout.

 

Tentokrát už NE!

Řekl jsem si, že tentokrát už si tu příležitost nenechám ujít a pořádně se podívám, co to ten Bitcoin vlastně je a proč je tak úspěšný. Začaly se v té době objevovat různé napodobeniny s větším či menším úspěchem a já pozoroval, jak se tato myšlenka elektronických peněz pomalu dostává k široké veřejnosti. Nemůžu tvrdit, že bych měl nějaký velký náskok ale tvářil jsem se, že vím o co jde a dokonce jsem začal skepticky prohlašovat, že to je jen další „dot com bubble“. Ano hádáte správně, nechal jsem si utéct už po třetí životní příležitost a do BTC jsem svou důvěru opět nevložil.

 

Jak utíkám před inflací?

Zkrátím to a řeknu vám, že jsem BTC nakoupil až když byla cena 55 tisíc dolarů. V tu chvíli jsem si myslel, že mi utíká další příležitost a řekl jsem si, že i kdyby cena klesla, jde o dlouhodobou investici, přičemž BTC od svého vzniku v průměru pořád jen stoupá na hodnotě. Přimělo mě to uvažovat v širších okolnostech a přitom mi došlo o jak geniální myšlenku jde a že jsme na samém počátku globální revoluce, možná i změny paradigmatu, protože Bitcoin je kód, podobný přírodním zákonům, jak psal Tomáš ve svém (již zmiňovaném) článku.

Pochopil jsem, že nejde jen o vidinu nějakého obohacení ale hlavně o rovnoprávný a svobodný přístup k uložení energie v podobě hodnoty, na které jsme se jako lidstvo dohodli a můžeme ji mezi sebou bez omezení sdílet. Nikdo nemá právo ani možnost nám do toho mluvit a jakkoliv tuto „dohodu“ ovlivnit. Poprvé v historii lidstva máme společný nástroj, kterým lze získat klíč ke svobodě. K té skutečné svobodě.

Útěk před inflací, pro mě tedy znamená zcela vystoupit ze zavedeného monetárního systému ovládaného hrstkou „(ne)mocných“ lidí.

Nebude to jednoduché, nepůjde to hned, nedokáže to každý ale jde to. A naše děti na nás budou hrdé, že jsme byli první, kdo vykročili z té ohrady, kdo uviděl ty mříže naší reality a kdo se vydal do neznáma bez okovů a bez jistot.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x