Stále více finančních firem a bank začíná podnikat kroky, které by mohly připravit půdu pro zavedení digitálních aktiv.

Jednou z těchto finančních institucí je i globální platební gigant SWIFT. Ten začátkem července při oznámení svého SWIFT Hackathonu 2022 přiznal, že „digitální aktiva jsou klíčovým tématem inovační agendy.“

Jedním z hlavních cílů Hackathonu je spolupráce s lídry fintech odvětví na řešení nejsložitějších technologických problémů digitální ekonomiky.

SWIFT doufá, že propojí velké myslitele

Společnost SWIFT doufá, že se Hackathonu zúčastní nejbrilantnější mozky počítačového průmyslu a ti, kteří stojí v čele financí.

Letošní akce nese název „Digitální aktiva: zkoumání interoperability a vlastnictví“. Účastníci se zaměří zejména na analýzu sledovatelnosti vlastnictví digitálních aktiv a zkoumání interoperability mezi platformami, které tato aktiva zpracovávají.

Pozoruhodné je, že cílem SWIFTu je shromáždit odborníky, kteří stojí v čele nejnovějších pokroků týkajících se těchto otázek. Společnost jim pak chce poskytnout fórum pro sdílení odborných znalostí.

SWIFT, který poskytuje služby související s prováděním finančních transakcí a plateb mezi bankami po celém světě, poznamenal:

„Ve SWIFTu jsme si s tématem již trochu hráli, a to za přítomnosti významných hráčů v průmyslu. Snažíme se využít našich odborných znalostí, abychom pomohli ostatním.“

Platební gigant dodal: „Účastníci by se měli zabývat jedním nebo více z následujících případů použití: coin-to-coin, tokenizované aktivum na jednu měnu, nákup tokenizovaného aktiva s multi-linkingem.“

Finanční podniky chtějí urychlit postupy

Bankovní a finanční sektor hledá způsoby, jak zrychlit provoz a ušetřit náklady. Vývoj inovativních technologií přitom může být přínosem při řešení dlouhodobých problémů s interoperabilitou, s urychleným vytvářením digitálně nativních aktiv a konverzí těch stávajících.

Další otázka, kterou chce SWIFT prozkoumat, je přechod z jedné účetní knihy na druhou v případě, že by se technologicky lišily.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x