Společnost Tesla, která před více než rokem šokovala finanční svět významnou investicí do bitcoinu (BTC), couvla a prodala 75 % svého podílu.

Společnost vedená Elonem Muskem investovala v únoru 2021 do BTC 1,5 miliardy dolarů, ale nakonec ve druhém čtvrtletí letošního roku tři čtvrtiny nákupů za 936 milionů dolarů zlikvidovala.

Zdroj: BTC Treasuries

Tesla prodejem oslabila zotavení BTC

Tato zpráva také oslabila zotavení bitcoinu, který podle CoinGecko sklouzl pod hranici 23 000 dolarů. Brzy poté však začal znovu nabírat na síle a v době kdy vychází tento článek se obchoduje poblíž klíčové úrovně.

Musk uvedl, že není proti myšlence opětovné akumulace BTC. Muska citovala agentura Reuters: „Jsme určitě otevřeni tomu, abychom v budoucnu zvýšili naši držbu bitcoinů, takže by to nemělo být bráno jako nějaký rozsudek nad bitcoinem. Jde jen o to, že jsme měli obavy o celkovou likviditu společnosti.“

Na hovoru k výsledkům společnosti Tesla údajně zdůraznila, že prodej BTC výměnou za fiat měnu byl na pozadí výluk COVID-19 v Číně, které pro výrobce automobilů vytvořily nejistotu.

„Jde jen o to, že jsme se obávali o celkovou likviditu společnosti vzhledem k výlukám COVID v Číně,“ řekl finanční ředitel Tesly Zachary Kirkhorn.

Ztroskotala kryptosázka společnosti Tesla?

Společnost Be[In]Crypto na začátku tohoto měsíce uvedla, že investice společnosti Tesla do bitcoinu se začátkem tohoto roku, kdy trh začal klesat, snížila o 440 milionů dolarů.

Zatímco v dubnu se bitcoin začal obchodovat kolem 45 000 dolarů, do konce června spirálovitě klesl na 20 000 dolarů. Prodejní cenu Tesla nezveřejněna.

Zprávy naznačují, že Tesla na své krypto sázce zřejmě prodělala přibližně 150 milionů dolarů, přičemž společnost uvedla, že hodnota jejích zbývajících „digitálních aktiv“ činí 218 milionů dolarů.

Tesla pozastavila platby bitcoiny v květnu 2021 na základě obav o životní prostředí spojených s těžbou bitcoinů, krátce poté, co tuto minci povolila jako jednu z možností platby.

Musk mezitím při několika příležitostech naznačil, že hodlá nadále podporovat Dogecoin.

Zdroj: https://beincrypto.com/tesla-dumps-three-quarters-of-its-bitcoin-holdings/

4 1 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x