Středoafrická republika (SAR) plánuje využít bitcoin jako rezervní aktivum. Jde o další z kroků, které země podniká, aby prostřednictvím nových technologií posílila oslabenou ekonomiku.

Rozhodnutí SAR nasadit kryptoměnu jako součást státních rezerv je důsledkem politiky zaměřené na legalizaci bitcoinu v zemi. Země se stala v dubnu první africkou jurisdikcí, která schválila bitcoin jako zákonné platidlo.

Návrh zákona vypracovali ministr digitální ekonomiky Gourna Zacko a ministr financí Calixte Nganongo. Národní shromáždění tento návrh jednohlasně schválilo.

Další novinka, která zemi v důsledku legalizace bitcoinu čeká, je projekt Sango. Jde o blockchainovou platformu, která má podpořit přijetí kryptoměn v zemi.

Odpor finančních regulátorů

Bitcoin se těší všeobecné podpoře středoafrických senátorů, jeho legalizace však vyvolala kritiku externích orgánů. Ty se domnívají, že rozhodnutí by mohlo ohrozit ekonomickou stabilitu národa, spíše než ji zachránit.

Mezinárodní měnový fond (MMF) vyjádřil své obavy, podobně jako tomu učinil v případě El Salvadoru. MMF doporučil Středoafrické republice, aby zvážila, zda se nevydá jinou cestou. Proti přijetí bitcoinu v celostátním měřítku se postavila i Banka středoafrických států, finanční mocnost, která slouží šesti zemím včetně SAR.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x