Přední světová kryptoměnová burza Binance čelí v Nizozemsku pokutě poté, co nezískala oprávnění regulačních orgánů působit v zemi.

Nizozemská centrální banka (DNB) uložila společnosti Binance Holdings pokutu ve výši 3,3 milionu eur (3,35 milionu USD). Burza měla nabízet kryptoměnové služby, aniž by byla registrována u místních úřadů. Nizozemská centrální banka v pondělí oficiálně oznámila, že regulátor uložil správní pokutu v dubnu 2022.

DNB upozornila, že každá společnost nabízející kryptografické služby v Nizozemsku je povinna se u centrální banky zaregistrovat v souladu se zákonem o prevenci praní špinavých peněz a financování terorismu. Regulátor rovněž zmínil, že DNB vydala společnosti Binance veřejné varování již dříve, a to 18. srpna 2021.

Podle pondělního oznámení DNB uložila Binance větší pokutu kvůli velkým objemům obchodů této platformy. Společnost Binance měla údajně „velmi velký počet zákazníků v Nizozemsku“, přičemž její denní objemy obchodů dosahovaly „13,7 miliardy USD“.

Pokuta měla být zvýšena také porušováním předpisů ze strany Binance, uvedla DNB. Podle banky k porušování docházelo od května 2020, kdy DNB zavedla registrační povinnost, až do ukončení vyšetřování v prosinci 2021. „DNB proto považuje tato porušení za velmi závažná,“ poznamenal regulátor.

V budoucnu jen předpisově

Centrální banka také zmínila, že Binance podala žádost o registraci a proces registrace se nyní vyřizuje. Vzhledem k tomu, že burza přistoupila k dodržování zákona a transparentně informovala o svých obchodních operacích, DNB snížila celkovou výši pokuty o 5 %, uvádí se v oznámení.

Mluvčí Binance prohlásil, že společnost dosáhla kritického milníku při plnění nizozemských regulačních požadavků prostřednictvím místně zřízeného subjektu Binance Nederland BV. Tato událost znamená dlouho očekávaný obrat v naší probíhající spolupráci s nizozemskou centrální bankou. Značí také rostoucí angažovanost firmy u globálních regulačních orgánů, uvedl zástupce a dodal:

„I když nesdílíme stejný názor na všechny aspekty rozhodnutí, hluboce respektujeme autoritu a profesionalitu nizozemských regulačních orgánů. Ty samozřejmě mají právo prosazovat předpisy podle svého uvážení. Nyní, když je to za námi, můžeme v Nizozemsku pokračovat v tradičnějším modelu fungování.“

Společnost Binance zatím přímo nepotvrdila ani nevyvrátila, že firma pokutu zaplatila. Podle oznámení společnost Binance vznesla námitku proti pokutě 2. června 2022.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x