Na největší americké kryptoburze Coinbase se něco děje, ale zatím není jasné, zda to znamená, že je společnost v platební neschopnosti, jak naznačují zvěsti, které kolují napříč kryptosférou.

 

Obří výstražné znamení: Coinbase ukončuje americký partnerský program

Coinbase, kterou řídí generální ředitel Brian Armstrong, podle zprávy serveru Business Insider ukončuje svůj partnerský program ve Spojených státech.

Podle obsahů e-mailů od tří různých tvůrců platformy víme, že přední kryptoměnová burza chce program již v červenci dočasně uzavřít.

Jako důvod tohoto rozhodnutí Coinbase údajně uvedla současné podmínky na kryptotrhu a celkově negativní výhled na zbytek letošního roku. Ačkoli společnost neuvedla přesný časový harmonogram, doufá, že partnerský program znovu spustí v roce 2023.

Krypto youtuber a zakladatel BitBoyCrypto Ben Armstrong investory varoval, že nedávná historie naznačuje, že by se na Coinbase mohly objevit problémy, takže by měli „postupovat opatrně“.

Další pozorovatelé se shodují, i díky skutečnosti že Coinbase také plánuje uzavřít svou profesionální obchodní platformu Coinbase Pro, že to jsou zásadní varovné signály. Burza by se mohla nebezpečně přibližovat ke krizové situaci v oblasti likvidity.

Coinbase se snaží přežít

Přestože byla Coinbase spuštěna celých pět let před největší světovou kryptoburzou Binance a sedm let před jejím rychle postupujícím rivalem FTX, ztratila v rámci odvětví významný podíl na trhu.

Ačkoli burza vstoupila na burzu v roce 2021, což bylo označeno za obrovský milník pro kryptoměnový sektor, ceny jejích akcií se od doby, kdy dosáhly vrcholu kolem 355 USD, propadly o více než 83 %. Koncem června snížila banka Goldman Sachs své doporučení pro Coinbase z „neutral“ na „sell“ z důvodu kryptoměnového propadu a následného poklesu příjmů.

Stojí za zmínku, že Coinbase v červnu také propustila 18 % svých zaměstnanců, aby zajistila své přežití. Aby toho nebylo málo, trh s non-fungible tokeny (NFT) této burzy je od svého spuštění před třemi měsíci zatím jen velkou tragédií.

Podle Bena Armstronga, pokud se Coinbase dostane do platební neschopnosti, znamenalo by to takový rozvrat kryptoměnového prostoru, jaký jsme ještě neviděli.

 

Zdroj: https://zycrypto.com/is-crypto-exchange-coinbase-the-next-to-go-under-heres-whats-going-on/

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x