S exponenciálním růstem blockchainu a kryptografického průmyslu se otevírá spousta možností, jak změnit svět. A to včetně fungování vlád, alespoň tak to vidí zakladatel společnosti Cardano (ADA) Charles Hoskinson.

Podle Hoskinsona by technologie blockchain mohla „radikálně“ změnit budoucnost, vytvořit lepší vládní služby po celém světě a zajistit jejich vzájemnou interoperabilitu – což je přesně to, čeho chceme dosáhnout, uvedl 14. července Brian McGleenon z Yahoo Finance.

Jak řekl v rozhovoru pro Yahoo Finance ‚The Crypto Mile‘:

"V globální společnosti nechcete, aby jeden subjekt měl úplnou kontrolu nad kritickými věcmi a zdroji. Smyslem kryptoměn a technologie blockchain je vzít tyto zdroje, které by měly být veřejným statkem, a pokud jsou digitalizovatelné, dostat je do situace, kdy jsou zcela otevřené, a v podstatě na nich pak budovat podniky. Ale základní infrastruktura už není pod kontrolou."

Zdůraznil, že v centralizovaném systému „o těchto pravidlech rozhoduje v podstatě jeden člověk a často se stávají velmi protisoutěžními a vlastně i protispotřebitelskými“, což ve výsledku „poškozuje lidi nebo je vystavuje mnoha tržním selháním“.

 

Radikální transparentnost vládních služeb

V odpovědi na otázku moderátora ohledně budoucí globální struktury Hoskinson uvedl, že nepředpokládá zánik národního státu, ale „převzetí mnoha vládních služeb a jejich začlenění do struktury, která bude radikálně transparentní“.

Podle Hoskinsonova názoru by v takovém světě mohly být všechny daňové příjmy vlády otevřeným zdrojem a každý by se do nich mohl podívat a zjistit, odkud peníze pocházejí a kam jdou. To by mohlo mít řadu příznivých dopadů:

"Nakonec se sníží riziko, podvodů, plýtvání, zneužívání, zvýší se transparentnost a v konečném důsledku se sníží konsolidace moci. (...) Pokud je to skutečně účetní kniha bez povolení, má k ní nejchudší člověk, nejzranitelnější člověk stejný přístup jako prezident Spojených států."

Nakonec dodal, že „nikdy v historii lidstva tomu tak nebylo“.

Hoskinson mezitím nedávno kritizoval „trolly“ na Twitteru, kteří tvrdili, že plánované zavedení hardforku Vasil negativně ovlivní funkčnost chytrých smluv sítě Cardano.

Jak zdůraznil, síť podnikla nezbytné kroky, aby zajistila kompatibilitu chytrých kontraktů s aktualizacemi, čímž se eliminovala nutnost jejich přepisování, informoval na začátku července Finbold.

 

Zdroj: https://finbold.com/cardano-founder-says-blockchain-can-radically-transform-how-governments-operate/

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x