Zatím se z hlediska TA nezměnilo vůbec nic. Bitcoin je svírán rozsahem daným oblastí svých maxim z roku 2017 a legendární 'dvoustovkou'

Klíčové úrovně ke sledování:

Supporty:

19 382 – 18 197 – support pásmo vycházející z kombinace krátkého období konsolidace pod historickými ATH z prosince 2017 v prosinci 2020 před průrazem výše – aktuálně zatím stále drží

13 888 – roční zavíračka 2017, klíčová rezistence z léta 2019 + listopadový ‘break out’ – nyní, pakliže se až tam dostaneme, tam lze čekat extrémně silný support. Pokud se tam dostanem, šanci to tam koupit dostanou asi tak dva a půl lidé a porvou se akorát tak o nějaké ty zbytky. 

Ano, pokud se tam dostanem, očekávám tzv. ‚flash crash‘. Fakt si nemyslím, že hrozí, aby v takovém případě Bitcoin pak rangoval mezi á 15 – 20k třeba následující rok. Nestane se. 

10 800 – 10 500 – tzv. oblast ‚snová‘. Nevím, co by se muselo stát, nevím, kolaps Tetheru, nebo tak něco… snít můžem, ne?

Rezistence: 

21 950‚Realizovaná cena‘

22 704 – legendární týdenní ‚dvoustovka‘

25 365 – letošní květnová minima (slabší rezistence zřejmě)

28 980 – klíčový breakdown roční zavíračky 2020, jež nám po rok a půl sloužila jako spodní hranice obřího makro rozsahu 30 – 65k. Tady bude první skutečně silná rezistence. 

Z hlediska spekulanta: S ohledem na sentiment trhu a skutečnost že (bez prdele) fundament Bitcoinu nikdy nebyl silnější je možno mít býčí náhled na věc. Čistě z hlediska TA samotné jsme však stále v klesajícím trendu, resp. z krátkodobějšího hlediska v boční konsolidaci. Tato se nakonec nějakým směrem vyřeší. 

Moudří spekulanti počkají, až jim trh ukáže cestu, budovatelé strategických pozic potichu nakládají buď na jednu, či druhou stranu trhu. 

Chce to nějaký katalyzátor. Globální makro (sral pes FED a Ameriku, odtamtud to zřejmě nakonec přijde, avšak ‚kořenovým spouštěčem‘ bude zřejmě něco jiného) tomu přímo nahrává. Tak hodí nám do toho svým dnešním odzvoněním otvíračky NYSE Cramer vidle, nebo ne? 🙂

Z hlediska dlouhodobého střadatele: Ve skrytu duše tajně doufáme, že nám spekulanti trpící předčasnou směrovou expozicí v kombinaci s mocným Cramer NYSE opening bellem dodají ty snové ceny. Pokud se tak stane, bude to pro stackery prostě poslední šance nabrat za tyto luxusní ceny.

Katalyzátor?

Vyberte si. Bez ohledu na to, jestli FED pomůže ECB/BoJ s YCC, či nikoliv už tomu nic moc zabránit nemůže. Delší odsun = scénář, kdy se FED na Evropu a Japonsko vykašle. Ultimátní výsledek je ale stejný. Jakékoliv nižší ceny odsud = požehnání…

5 1 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x