Středoafrická republika (SAR) spustí platformu Sango 25. července, jak vyplývá z e-mailu, který byl zaslán předem registrovaným uživatelům kryptografického projektu.

Podle e-mailu bude platforma Sango sloužit jako centrální centrum pro crowdfunding, distribuci a snahu o podporu komunity.

„Uživatelé nyní mohou získat přístup a připravit se na oficiální spuštění 25. července tím, že se zaregistrují & nechají si schválit KYC,“ stálo v e-mailu.

Sango je národní kryptoprojekt vyvíjený vládou SAR s koinem Sango (SANGO) jako nativní měnou ekosystému. SANGO má celkovou zásobu 21 miliard tokenů.

Středoafrická republika se v dubnu stala první africkou zemí, která přijala bitcoin (BTC) jako zákonné platidlo. Země tvrdí, že má v plánu tokenizovat svá rozsáhlá ložiska nerostných surovin pomocí kryptoměny SANGO.

 

Sango sidechain Bitcoinu

Podle nedávno zveřejněné technické zprávy Sango Genesis bude Sango fungovat jako soukromý bitcoinový sidechain podobný tomu, který používá Blockstream’s Liquid Network. Podle dokumentu bude Sango jako digitální peněžní systém fungovat nejlépe, pokud bude nasazen jako bitcoinový sidechain, a nikoliv jako vypořádání transakcí přímo v bitcoinové síti.

Sango Layer 2 bude mít údajně zabudovanou interoperabilitu s bitcoinem prostřednictvím obousměrného mechanismu peg. V tomto uspořádání bude mít soubor validátorů nazvaný Institucionální kvorum v péči bitcoinovou pokladnu SAR.

Uživatelé, kteří vloží BTC do postranního řetězce Sango, budou razit Sango bitcoin (s-BTC), zabalenou verzi bitcoinu. Uživatelé mohou s-BTC vyměnit za SANGO, což je měna používaná pro transakce v kryptoplatformě země.

Platforma Sango bude mít zabudovaného automatického tvůrce trhu, který bude zpracovávat konverze mezi s-BTC a SANGO. Uživatelé, kteří si budou chtít vybrat své BTC, vymění SANGO zpět za s-BTC, který bude následně spálen za účelem vrácení bitcoinového vkladu.

 

21 Validátorů

Sidechain Sango bude mít 21 validátorů uzlů, kteří budou zodpovědní za usnadňování transakcí v síti. Tito validátoři budou kontrolováni volenými úředníky, včetně prezidenta, federálních ministrů a členů národního shromáždění.

 

Zdroj: https://www.theblock.co/post/157766/central-african-republic-set-to-launch-sango-bitcoin-sidechain?utm_source=cryptopanic&utm_medium=rss

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x