Těžaři bitcoinů spolupracují s texaskými úřady, aby ulehčili energetické síti státu v očekávání vlny veder. Výkon v hodnotě přesahující 1 000 megawattů určený pro těžbu bitcoinu je nově vyhrazen k maloobchodnímu a komerčnímu využití.

Přesměrování texaské energetické sítě

Vlna veder nutí těžaře bitcoinu v Texasu k odstávkám.

Podle agentury Bloomberg vypnuly průmyslové těžební provozy své stroje v očekávání vlny veder, která se žene na centrální oblast státu. Extrémní vedra obvykle zvyšují cenu elektřiny a občas vážně zatěžují energetickou síť státu, protože spolu s teplotou roste i zájem o klimatizaci.

Prezident Texaské blockchainové asociace Lee Bratcher řekl agentuře Bloomberg, že těžba o celkové zátěži více než 1000 megawattů byla přerušena. Odstávkou asociace reagovala na výzvy Rady pro elektrickou spolehlivost Texasu (ERCOT) k šetrnosti vůči energetické síti.

Bratcher uvedl, že toto zatížení představuje „kvazi-celkovou hodnotu veškeré průmyslové těžby Bitcoinu v Texasu“. Odhadl také, že tento krok umožní přesměrovat „více než 1 % [celkové] kapacity sítě“ pro maloobchodní a komerční využití.

ERCOT v neděli vyhlásila výzvu pro obyvatele Texasu a velké odběratele elektřiny, aby v pondělí od 14 do 20 hodin místního času snížili spotřebu elektřiny. Předpověděla, že celková poptávka po elektřině přesáhne 79 000 megawattů. Tím by byl překonán dosavadní rekord z minulého pátku – 78 206 megawattů. Tento týden mají teploty v Texasu dosáhnout až ke 40 °C.

Poté, co Čína v roce 2021 zakázala těžbu kryptoměn, se Spojené státy staly hlavním těžebním centrem na světě. Zejména Texas se díky nízkým nákladům na energii a vstřícnému postoji regulátorů stává pro velké těžební společnosti obzvláště atraktivní. Společnost Argo Blockchain loni v listopadu odhalila plány utratit až 2 miliardy dolarů za výstavbu texaského těžebního závodu.

Odkaz na původní článek

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x