TL;DR: Bitcoinu je to samozřejmě úplně ukradené, že jo, nicméně…

Draghi (asi) v čele Itálie skončil

Tak nám, zdá se, pokračuje jakési Evropské premiérské ‚domino‘, po Borisu Johnsonovi ‚to schytal‘ bývalý prezident Evropské centrální banky, Mario Draghi a dost možná to vypadá, že ušetřen nebude ani německý kancléř Olaf Scholz.

.Ve skutečnosti je to tedy s Draghim aktuálně tak, že sice nejdříve konečně oficiálně rezignoval, avšak poněvadž italská ústava umožňuje prezidentovi rezignaci nepřijmout,

Ananas na pizze nepovolujeme, ale máme ústavu, která prezidentovi umožňuje odmítnout demisi premiéra.

Alfonso Peccatiello

vznikla docela komická situace – Italové by Vám nejspíše řekli, že celkem standard, když se podíváte novodobou italskou politickou historii – v podstatě žádná vláda nevydržela ani jeden celý mandát (vystřídáno 62 vlád od roku 1946), a ani ‚težkotonážní‘ Draghi není, zdá se, výjimkou…

Pod kancléřem Scholzem se také seriózně kýve židle

V Německu už to taky celkem vře, no a na twitteru panuje konsenzus, zdá se, že německý kancléř Olaf Scholz by mohl být dalším v řadě, mezi různými názory jsou i hlasy po jeho rezignaci přímo volající.

Těžko říct, zda-li kvůli údajnému skandálu se sexuálním obtěžováním na stranickém večírku,

Na večírku poslaneckého klubu SPD se několik žen stalo obětí útoku tzv. knockoutovými kapkami. Vyplývá to z interního chatu SPD, který byl zpřístupněn serveru
@Tagesspiegel
má adresu

nebo jsou zatím jiné věci, třeba rekordně vysoká inflace, včetně raketově rostoucích cen energií, jež sráží Německo ekonomicky na kolena – ostatně první měsíční obchodní deficit po třiceti letch, mimo tedy spousty dalších ukazatelů, říká poměrně dost:

Německo zaznamenalo první měsíční obchodní deficit za posledních třicet let!

Masivní protesty Holandských farmářů

V sousedním Nizozemí teď do toho všeho navíc došli farmáři k názoru, že Mark Rutte, holandský premiér, je zradil, a jsou z toho masové protesty, jež se z hlediska farmářů začínají pomalu, ale jistě přelévat do Německa.

Bohužel pro Rutteho holandská policie neměla v předminulém týdnu problém střílet do lidí, a tudíž si regulérně myslím, že jeho hlava, přinejmenším z hlediska politické funkce, má gilotinu víc než jistou.

Nizozemská policie v úterý večer na severu Nizozemska střílela na zemědělce jedoucí na traktorech, kteří protestovali proti plánům na snížení emisí dusíku.

Politico, 06. července 2022

A co na to teda Bitcoin?

Tolik tedy stručně k aktuální politické bouři nejen v eurounijní části Evropy, nyní krátce blíže k tomu, jak vidím, že by tyto události mohly potencionálně ovlivnit vývoj ceny Bitcoin do budoucna, přičemž jako argument pro svůj i nadále jak střednědobě, tak i dlouhodobě býčí výhled mám dnes toliko dva grafy:

Stručná historie fragmentovaného (zobrazen výběr výnosů 10letých státních dluhopisů dostupných na TradingView) trhu státních dluhopisů členských států eurozóny s vývojem kurzu EURUSD od jeho zavedení...

Ten doslova ‚fialový hnus‘ = Řecko/dluhová krize eurozóny 2012, jež o pár měsíců později ‚oficiálně ukončil‘ právě Mario Draghi, onehdá ještě v čele ECB.

Listopadový průraz klíčové dlouhodobé růstové trendové linie na EURUSD (tučná přerušovaná červená vertikála) potvrzený pokračováním směrem dolů z bezmála osmiletého bočního rozsahu až na samotnou paritu totiž nikoliv náhodou koreluje s počátky nové, ještě daleko horší dluhové krize eurozóny.

Pro představu o magnitudě katastrofy přidávám ještě i samostatný graf vývoje výnosu italského desetiletého dluhopisu za poslední rok:

Výnos italských desetiletých dluhopisů - italské vládě se servis státního dluhu v posledních bezmála 250 dnech víc jak zpětinásobil...

od loňského srpna se italům spravování jejich státního dluhu ve výši 150%+ jejich HDP prodražilo víc jak pětkrát – ECB by možná asi i jakože ráda účinně bojovala s inflací, ale za aktuální situace se tak bez nějaké formy pomoci od strýčka Powella zřejmě nestane. A právě toto může být ten ultra-býčí katalyst, na který Bitcoin čeká, aby zase ‚ožil‘.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x