Spojené arabské emiráty hlásí spuštění první nemocnice v metaverzu, která bude uvedena do provozu v říjnu.

Zdravotnický metavers bude spravovat společnost Thumbay Group. Poskytovatel zdravotní péče Thumbay již zahájil práce na projektu. Půjde o plně funkční virtuální nemocnici, kterou budou moci pacienti navštěvovat pomocí avatarů. Pomocí těchto avatarů mohou také komunikovat s lékaři.

Dr. Thumbay Moideen je zakladatelem a prezidentem společnosti Thumbay Group. „Na nemocnici již pracujeme a očekáváme, že bude v provozu do října tohoto roku. Půjde o kompletní virtuální nemocnici, kam budou lidé přicházet s avatarem například na konzultaci s lékařem. Abychom uspokojili potřeby zdravotní turistiky, ukážeme budoucím pacientům, jak nemocnice vypadá v metaverzu, aby věděli, co je čeká v Thumbay.“

Spojené arabské emiráty a zdravotní turistika 

Thumbay Group nabízí metavers a rozšířenou (AR) či virtuální realitu (VR) pacientům dlouhodobě hospitalizovaným po dobu nejméně šesti měsíců, upoutaným na lůžko nebo ochrnutým. 
Cílem virtuální nemocnice je pomáhat lidem i jinými způsoby. Těžit z technologií tak mohou například lidé s trvalým zdravotním postižením.

Thumbay řekl: „Nemocnice jim dává náhlavní soupravy AR a VR, aby si mohli prohlédnout své domovy. Například už dlouhou dobu je u nás člověk ze Srí Lanky, který byl po autonehodě ochrnutý a funguje mu pouze mozek. Prostřednictvím technologií může zažít a virtuálně navštívit svůj pokoj na Srí Lance. To pacienty v dlouhodobé péči motivuje a dává jim naději, že se mohou vrátit do své země.“

První zdravotní metavers na světě

V lednu loňského roku bylo v Dubaji spuštěno první centrum zákaznických služeb na světě s metaverzem, které provozuje Ministerstvo zdravotnictví a ochrany obyvatelstva Spojených arabských emirátů (MOHAP).

Toto centrum je navrženo tak, aby snadno splňovalo požadavky zákazníků v 3D prostoru. To vše při poskytování interaktivního a digitálně poutavého smyslového zážitku.

Pacienti mají možnost rychle skočit do světa MetaHealth a chatovat se skutečnou osobou z centra pro spokojenost zákazníků. Zdravotnická organizace ve Spojených arabských emirátech si najala společnost, která vyškolí všechny její lékaře, jak s virtuálními pacienty jednat.

Poplatek za konzultaci na dálku

Poplatky budou pravděpodobně odpovídat poplatkům za telekonzultace účtovaným provozovatelem zdravotnické péče. Ačkoliv Thumbay uvedl, že rozhodnutí zatím nebylo přijato.

Viceprezident Thumbay Group prozradil, že skupina integruje do nemocničního systému umělou inteligenci. Kamery při vstupu do nemocnice rozpoznají registrační značku auta pacienta a následně jeho obličej. Když pacient dorazí na recepci, jeho složka už bude otevřená a bude na něj čekat.

Pokud pacient půjde do lékárny, kamery rozpoznají jeho obličej a systém lékárníkovi ukáže, že si pacient přišel pro léky. 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x