Anonymní hacker zvaný ChinaDan prodává ukradené informace miliardy Číňanů za deset bitcoinů. ChinaDan zveřejnil tuto nabídku na fóru Breached.to, které slouží mimo jiné jako tržiště s databázemi

Generální ředitel společnosti Binance Changpeng Zhao o víkendu v příspěvku na Twitteru prozradil, co odhalily systémy pro sledování hrozeb burzy. Na darkwebu se údajně prodávají záznamy 1 miliardy obyvatel „jedné asijské země“. Burza také ujistila zákazníky, že zvýšila své ověřovací procesy pro osoby postižené hackerským útokem.

Zhao dále uvedl, že útok mohl být způsoben nasazením nevychytaného ElasticSearch, nástroje pro podnikové vyhledávání a analýzu dat. 

Podle Kennyho Li, spoluzakladatele projektu Manta Network zaměřeného na ochranu soukromí na Web3, může mít hackerský útok důsledky pro kryptosvět.

"Uživatelské údaje odhalené v důsledku kompromitace dat mohou být zneužity ke krádeži dalších informací prostřednictvím phishingových útoků. Mohou také sloužit k vydávání se za cizí osoby za účelem získání neoprávněného přístupu k aplikacím, jako jsou centralizované burzy."

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x