Dnes jen stručně několik grafů, kromě klasických dlouhodobých ukazatelů cyklického dna typu Puell Multiple, či MVRV bych dnes chtěl klást důraz hlavně na následující: 

Těžaři prodali v posledních dvou týdnech cca 10k coinů, do toho smršť špatných zpráv o kolabujících krypto fondech a platformách zleva zprava, avšak cena neudělala za to období prakticky nic.

Tady si toliko dovolím připomenout, že absolutně nezáleží na zprávách samotných – mnohem, daleko, NESROVNATELNĚ důležitější jsou reakce ceny na zprávy, než zprávy samotné – mj. i odtud pochází mé přesvědčení o tom, že pakliže dno ještě za sebou nemáme, pak to nejhorší je za náma s velmi, velmi vysokou pravděpodobností…

Těžaři 'konečně' taky něco prodali. Cca 10k bitcoinů v posledních 20 dnech.
10k coinů prodáváno někomu do hrabivých rukou - prodejní tlak byl enormní i bez těžařů, avšak doposud i přes veškeré špatné zprávy stále nemáme nová minima...
Dlouhodobí držitelé jsou nyní na stejných úrovních bolesti, jako naposledy v dubnu 2019. Toto je jeden z mála indikátorů, jež potencionálně stále naznačuje možnou další bolest, ovšem i tak se jedná o již relativně extrémní hodnoy (jsme pod úrovní z března 2020)
Puell Multiple jednoznačně 'křicí', že kdo nekupuje na těchhle cenách spot, dělá chybu...
Podobně MVRV je také 'zresetováno' do hodnot signalizující nákupní signál, který jsme měli na BTC doposud jen čtyřikrát (září - prosinec 2011 je mimo zorné pole grafu) - jednoznačný trend zkracujícího se období levných nákupů...

Shrnutí

Těžaři konečně začali před pár týdny prodávat, 10k BTC není málo, avšak je nutno vzít v potaz i enormní prodejní tlak vyjma těžařů – přeci jen došlo k ‚výbuchům‘ několika fondů a platforem (3AC, Celsius, Voyager, Babel finance, BlockFi a další), buďto je někdo levně koupil (BlockFi), nebo dostali bankrot příkazem od soudu (3AC) nebo se o osudech těchto platforem a jejich aktiv zatím stále nerozhodlo.

Logicky by člověk čekal nižší ceny, avšak nestalo se. Nelze se nedomnívat, že někdo se o tyto likvidace a výprodeje opřel svými nákupy. Jinak bychom dnes byli podstatně níže.

Podle mého skromného názoru je velká pravděpodobnost, že jsme dno již vskutku viděli, pakliže v následujících cca dvou týdnech neuvidíme nová minima, lze to brát v podstatě jako jakési ‚technické potvrzení‘, že dno je již za námi – ostatně klasické dlouhodobé on-chain ukazatele řvou, že dno už dost možná skutečně nastalo. 

A pokud nám aktuálně probíhající kapitulace slabších kousků z těžařského sektoru nedává nová minima, může to také znamenat, že se o tu kapitulaci a o ten aktuální prodejní tlak obecně prostě někdo vehementně opřel – odtud logika možného dna.

Bez ohledu na to, jestli tomu tak je, či nikoliv, je nyní třeba akumulovat spotový bitcoin o sto šest – protože jestli se tady někdo opírá svými nákupy o paniku, asi nebude úplně od věci urvat si taky kousek něco pro sebe podle pravidla ‚sleduj velrybu‘ 🙂

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x