Společnost Bitmain, vyrábějící Bitcoinové těžební stroje, uvedla na trh nový miner, tentokrát pro těžbu etherea. AntMiner E9 byl dlouho očekávaný, avšak jeho vývoj a produkční fáze se zpozdili a na trh přichází až nyní. Výrobce udává, že jeho miner E9 má srovnatelný výkon 25-ti grafických karet Nvidia GeForce RTX 3080. Atraktivnější parametr „mineru“ ETH E9 je jeho spotřeba, která je udávaná výrobcem 1920W. To už je poměrně zajímavé, neboť ekvivalent grafických karet RTX 3080 by měl spotřebu okolo 6000W.

AntMiner E9

První zmínky Ethereum mineru E9 hovořili o výkonu 3000 MH/s a spotřebě 2560W. Bitmain se ke změně parametru nijak nevyjádřil, zdá se však, že efektivita Antminer E9 je lepší než deklarované původní parametry. Společnost Bitmain se tak pro změnu parametrů mohla uchýlit kvůli ceně či efektivitě mineru E9.

Bitmain na svém maloobchodu prodává ETH/ETC miner E9 za $9 999.

Na stránkách výrobce je Antminer E9 miner dostupný, nicméně zůstává zde otázka, jestli se dnes Ethereový miner oplatí pořídit. Víme, že ceny energií lezou do nesmyslu a těžba ETH má být v nejbližších měsících ukončena.

Jak to tedy s těžbou Etherea vypadá? Jak dlouho ještě bude na algoritmu konsenzu Proof of Work? Pokud vás toto téma zajímá, napište nám do komentářů. V případě zájmu vám prozradíme některé skutečnosti.

5 1 hlas
Hodnocení článku

By Lukáš Hefner

Pracuji na volné noze jako marketér, grafik, poradce při vytváření nových projektů a firemních procesů. Kryptoměnám věnuji od roku 2017, jako osvojovatel blockchain technologií.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x