Hackeři KLDR se v uplynulém desetiletí významně podíleli na krádežích kryptoměn a podvodech s kryptoměnami.

Podle Coincubu je v zemi zdokumentováno více než 15 případů kryptokriminality, jejíž výnosy se předběžně odhadují na 1,59 miliardy dolarů. Dalšími čtyřmi zeměmi, které jsou v těsném závěsu za KLDR, jsou USA, Rusko, Čína a Velká Británie.

 

Severní Korea kraluje

Přestože skutečný rozsah podílu Severní Koreje na celosvětové kriminalitě v oblasti kryptoměn není znám, Coincub uvedl, že kybernetický program KLDR je rozsáhlý a dobře organizovaný.

Naprostá většina občanů v zemi se potýká s nedostatkem potravin a podvýživou a s nedostatečným přístupem k základním službám. Nemají přístup ke globálnímu internetu. Přesto se země stala hackerskou velmocí.

Severní Korea je ekonomicky izolovaná od zbytku světa, a přesto se jí podařilo vytvořit skupinu hackerů, kteří stojí v čele některých z nejkatastrofálnějších průniků. Pokud jde o kryptozločin, zkušení severokorejští hackeři ukradli finanční prostředky pro zbrojní programy země provedením řady výnosných útoků.

Zpráva naznačuje, že všechny útoky pocházející z KLDR jsou pravděpodobně sponzorovány státem, protože přístup k internetu kontroluje výhradně Pchjongjang. Kybernetická armáda této země se zaměřuje na vlády a soukromé organizace po celém světě, přičemž výnosy z těchto útoků plynou do státního rozpočtu na obranu.

V letech 2020-2021 došlo v kryptografickém průmyslu k zásadnímu zlomu. Právě v této době zpráva OSN tvrdila, že severokorejští hackeři provedli sedm dalších útoků, aby pomohli financovat svůj jaderný program. Kryptoměny jsou v zemi jedním z hlavních zdrojů generování příjmů na internetu a vzhledem k rozsáhlým mezinárodním sankcím jsou všechny takové transakce podvodné.

Terčem útoků zůstávají nejčastěji jihokorejské burzy. Například burza Bithumb byla hackery KLDR napadena čtyřikrát. Ti si přišli celkem na 60 milionů dolarů.

Státem podporovaná hackerská skupina – Lazarus Group – stála za některými z největších exploitů v posledních desetiletích, včetně útoku na společnost Sony v roce 2014. Hack WannaCry byl dalším kouskem této skupiny, který vedl k masivnímu kybernetickému útoku ransomwaru, jenž v roce 2017 zasáhl instituce po celém světě.

Útok trval více než 7 hodin a zasáhl přibližně 200 000 počítačů ve 150 zemích. Hlavními cíli byly Rusko, Indie, Ukrajina a Tchaj-wan. V nedávné době skupina odčerpala více než 620 milionů dolarů z mostu Ronin společnosti Axie Infinity na začátku tohoto roku.

Kybernetický program KLDR, který údajně zahrnuje 7 000 zaměstnanců a operace ve více než 150 zemích, pravděpodobně provedl mnoho loupeží, které nebyly nikdy prokázány. S rychlým posunem v oblasti kryptografie se hackeři KLDR přizpůsobili také Webu3 a v současné době se podle několika amerických vládních agentur zaměřují na DeFi.

„Zima“ na trzích s kryptem zasáhla i KLDR

Jeden z nejbrutálnějších a nejautoritářštějších režimů na světě možná vede v oblasti kryptozločinu, ale nedávný pokles trhu, také znehodnocuje jeho nelegálně nabyté mince a tokeny.

Jak nedávno informoval portál CryptoPotato, celotržní krize zasáhla i zlovolné subjekty v Severní Koreji. Neustálé poklesy na kryptografických trzích mohly ovlivnit schopnost Severní Koreje provádět další loupeže a hackerské útoky v tomto sektoru.

Zdroj: https://cryptopotato.com/north-korea-leads-the-world-in-crypto-crime-report/

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x