Druhá největší energetická společnost ve Spojených státech Duke Energy údajně zkoumá těžbu bitcoinů a plánuje začlenit tuto činnost do své poptávkové strategie.

Na podcastu Troye Crosse (témata: bitcoin, energie a ekologie) šéf a analytik regulační strategie Duke Energy Justin Orkney potvrdil probíhající výzkum těžby Bitcoinu, s tím, že budou zkoumat, jak naložit s těžaři, dříve než se masově rozšíří.

Před zveřejněním závěrečné zprávy, Orkney uvedl, že společnost bude využívat své mikrosítě napájené různými zdroji energie k provedení zkušebních cyklů zahrnujících několik úrovní těžařů.

"Zkoumáme obecné koncepty fázování zákazníků <...> Pracuji na studii reakce na poptávku po bitcoinech, která se týká začlenění kapacity těžby bitcoinů do našeho systému s ohledem na funkčnost reakce na poptávku <...> Doufáme, že provedeme technologický test,"

 

Stávající strategie reakce na poptávku

Podle Orkney společnost již vypracovala zprávu o reakci na poptávku pro zimní špičku a nyní se zaměřuje na Bitcoin. Pozoruhodné je, že funkce reakce na poptávku zahrnuje změny ve využívání elektřiny spotřebiteli v závislosti na sezónách s vysokou spotřebou v rámci snižování poptávky po elektřině v síti při zachování spolehlivosti dodávek.

Dodal, že síť společnosti zabezpečuje naplnění poptávky i pro různá jiná odvětví a těžba bitcoinů je ideálním kandidátem ke zkoumání. Současně uvedl, že síť Duke Energy již hostuje několik těžařů Bitcoinu v menším měřítku.

 

Využití těžby ke zlepšení dodávek energie

Některé státy v USA využívají myšlenku odezvy na poptávku jako součást zlepšení dodávek energie a minimalizace výpadků. Například guvernér Texasu Greg Abbott přivítal ve státě těžaře kryptoměn s tím, že mohou posílit elektrickou síť prostřednictvím programů odezvy na poptávku.

Těžba bitcoinů je kritizována za nadměrnou spotřebu energie a zároveň vede ke zhoršování životního prostředí. Kritici tohoto odvětví tvrdí, že by těžba měla být zakázána.

Iniciativy, jako je „reakce na poptávku“, jsou však považovány za součást řešení, které má zabránit zatěžování stávající energetické infrastruktury. Za povšimnutí také stojí, že spotřeba energie v bitcoinech v poslední době klesla, protože trh s kryptoměnami se propadl na nová roční minima.

Zdroj: https://finbold.com/u-s-2nd-largest-electric-power-company-reportedly-explores-bitcoin-mining/

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x