Australan Joe Bridge nedávno vysvětlil, jak si mohl koupit svůj první dům, lodě a motocykly za nemalé jmění, které nashromáždil díky těžbě kryptoměn.

Podle zprávy australské televize ABC zveřejněné 30. června se osmatřicetiletý Bridge poprvé zapojil do těžby kryptoměn v roce 2013, když žil se svými rodiči v Brisbane. Bridge v té době studoval práva a měl jen malé vzdělání v oblasti IT. Dokázal však spustit těžební software na třech počítačích – pomocí 10 grafických karet – a získávat tak Litecoiny a Dogecoiny.

Bridge říká, že těžba způsobovala, že teplota v jeho domě občas stoupala až k 50 stupňům Celsia, zatímco jeho účet za elektřinu přesahoval 600 dolarů měsíčně, a to i s využitím „poměrně pokročilého solárního systému“ na střeše. Bridge dokázal vytěžené $LTC a $DOGE vyměnit za více než tucet bitcoinů.

Bridge si své $BTC držel čtyři roky a téměř nevěnoval pozornost jejich ceně, dokud nezačala v polovině roku 2017 prudce růst. Rozhodl se prodat část svých držených $BTC za nákup několika motocyklů a lodí, přičemž vsadil na to, že cena bude i nadále růst.

Bridge řekl, že si chtěl koupit dům v době, kdy cena bitcoinu dosáhla v listopadu 2021 vrcholu. Nakonec prodal 85 % svého majetku – přibližně 11 bitcoinů – po 80 000 AUD, celkem 880 000 AUD, aby si mohl koupit dům bez hypotéky. Prodal také několik $BTC, aby zaplatil daň z kapitálových výnosů ze své investice, kterou odhadl na přibližně 290 000 AUD.

Bridge nyní pracuje v oblasti IT pro finanční softwarovou společnost a svůj vstup do Bitcoinu přičítá tomu, že si chtěl pořídit bydlení bez hypotéky. Při pohledu zpět, řekl, že měl docela štěstí a nemusel by tuto cestu nutně doporučit všem.

Doslova řekl:

"Myslím, že je to nebezpečná doba na to, abyste se do toho pouštěli, je to sice stále možné ale doporučil bych to? Ne. V současné době sám netěžím ani neobchoduji. "

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x