Jihokorejský elektronický gigant Samsung údajně pracuje na třínanometrových čipech, které lze využít při těžbě Bitcoinu (BTC) . Společnost tento produkt naznačila během zveřejnění výsledků hospodaření za první čtvrtletí roku 2022.

Tyto 3nm čipy jsou kompatibilní se specifickými integrovanými obvody (ASIC), stroji, o nichž je známo, že jsou při těžbě Bitcoinu velmi účinné, přičemž zdroje uvádějí, že zkoušky již probíhají, informoval 29. června The Elec.

Schopnost Samsungu vyrábět 3nm čipy pravděpodobně vyřeší některé bolestivé body těžby Bitcoinu, jako je snížení spotřeby energie až o 30 %. Kromě toho mohou čipy zvýšit rychlost těžby přibližně o 15 %.

Samsung získal prvního zákazníka

Společnost již získala prvního zákazníka, čínskou firmu PanSemi, která vyrábí ASIC. Zdroje dále uvádějí, že si čipy rezervovala také americká společnost Qualcomm (NASDAQ: QCOM).

Qualcomm, největší zákazník Samsungu, si objednal 4nm čipy, ale kvůli nedostatečné výrobě byla objednávka zrušena. Společnosti se údajně také dohodly, že Samsung poskytne svůj 3nm výrobní proces společnosti Qualcomm, kdykoli to bude potřeba.

3nm podnik společnosti Samsung je založen na technologii GAAFET (Gate All Around), která se liší od konvenčního procesu FinFET používaného k výrobě 7nm a 5nm čipů. GAAFET celkově zmenšuje velikost křemíku, což vede k vyššímu výkonu. Zkušební čip pravděpodobně nabídne možnost masové výroby.

Výhody 3nm čipu Samsungs pro těžbu bitcoinů

Případné zavedení 3nm čipů by zejména posílilo odvětví ASIC bitcoinminerů a celkový hash rate algoritmu SHA256.

Hash rate v síti Bitcoinu v posledních měsících stoupá, a to i přes výraznou korekci cen na trhu kryptoměn. Jak uvádí Finbold, se dosažený hash rate v červnu ustálil na hodnotě přibližně 215 EH/s poté, co v květnu dosáhl rekordní hodnoty 220 EH/s.

Se vstupem společnosti Samsung do těžby bitcoinů zaznamenává tento prostor značnou konkurenci, přičemž přední technologické společnosti zavádějí inovativní produkty.

Například společnost Intel (NASDAQ: INTC) oznámila uvedení nového čipu pro těžbu kryptoměn s názvem Blockscale. Podle společnosti čip slibuje vyšší energetickou účinnost s hashingem SHA-256.

Více o této technologi se dozvíte na webu Samsungu.

(pozn. redaktora)

Zdroj: https://finbold.com/samsung-to-produce-bitcoin-mining-chips-secures-chinese-asic-firm-as-1st-customer/

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x