Během posledních několika hodin se cena bitcoinu odchýlila od klíčové úrovně podpory a klesla pod 19 000 USD. Historie transakcí ukazuje, že mnoho adres nakoupilo bitcoiny za více než 20 000 dolarů. Tito hráči na trhu brzy své podíly zlikvidují, aby zabránili dalším ztrátám, což by odstartovalo pokles směrem k 16 000 dolarům.

Varování před inflací ovlivňují cenu Bitcoinu

Kvůli velkým obavám z inflace a zvyšování sazeb, které naznačily centrální banky, zejména americký Federální rezervní systém, ztratil BTC za předchozí měsíc téměř polovinu své hodnoty.

Tržní hodnota bitcoinu klesla z 1,27 bilionu dolarů v listopadu 2021 na současných necelých 366 miliard dolarů.

Předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell potvrdil závazek Fedu zvyšovat úrokové sazby s cílem snížit inflaci. Během zasedání ECB uvedl, že problém inflace ho znepokojuje více než možnost, že by zvyšování úrokových sazeb způsobilo vstup americké ekonomiky do recese.

Existuje riziko, že bychom zašli příliš daleko? Jistě, riziko existuje,“ řekl Powell. „Větší chybou – řekněme to takhle – by bylo, kdybychom neobnovili cenovou stabilitu.“

 

BTC/USD klesá pod 20 tisíc dolarů. Zdroj: TradingView

Powell argumentoval, že Fed musí rychle zvýšit sazby, protože postupné zvyšování může ve spotřebitelích vyvolat dojem, že zvýšené ceny komodit nezmizí. Uvedl, že zvyšování sazeb by se mohlo do příštího roku zmírnit.

Po Powellových poznámkách futures na amerických akciových trzích poklesly, přičemž futures na indexu S&P 500 klesly o 1,59 % a futures na technologický Nasdaq 100 ztratily 1,9 %. Asijské trhy klesly, přičemž asijský index Dow a japonský Nikkei 225 se propadly o 1,54 %.

Data naznačují, že velryby čekají

On-chain data na CryptoQuant naznačují, že většina obchodníků čeká na další výrazný pokles ceny. Zdá se však, že to bude jen krátkodobá příležitost.

On-chain data také naznačují, že na vhodnou příležitost k akumulaci kryptoměn čekají nejen drobní a průměrní obchodníci, ale i velké velryby. Zajímavé je, že objem držený velkými hráči v bitcoinech nyní nijak významně neroste.

To jednoznačně ukazuje, že velryby čekají na lepší příležitost. Držba velryb v rozmezí 100 až 1 000 a 1 000 až 10 000 bitcoinů v současné době představuje plochou linii.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x