Kryptoměnová burza Coinbase bude zřejmě poskytovat americkému úřadu pro imigraci a celní správu (ICE) údaje o uživatelích kryptoměn.

Tyto informace budou zahrnovat „historické údaje o geografickém sledování uživatelů“ a také historii jejich transakcí, jak vyplývá ze smluvního dokumentu, který získal Jack Poulson, ředitel watchdogové skupiny Tech Inquiry.

Konkrétně se jedná o soubor prvků, které pomáhají sledovat a identifikovat uživatele kryptoměn. Díky novým materiálům ve smlouvě bylo navíc rozšířeno to, co bylo dříve známo o tříleté dohodě mezi kryptoburzou a ICE, donucovací složkou ministerstva vnitřní bezpečnosti Spojených států.

Mluvčí společnosti Coinbase nicméně vyvrátil domněnku, že informace poskytnuté analytickým programem jsou údaje klientů patřící kryptoměnové burze.

"Všechny funkce Coinbase Tracer využívají data, která pocházejí zcela z online veřejně dostupných údajů, a neobsahují žádné osobní údaje, které by někoho identifikovaly, ani žádné vlastní údaje uživatelů Coinbase."

 

Dohoda byla podepsána v září 2021

Tato dohoda, která byla podepsána v září 2021 na maximální částku 1,37 milionu dolarů, je jednou z mnoha skromných smluv, které má Coinbase s různými odděleními vlády Spojených států.

V srpnu 2021 uzavřela Coinbase menší dohodu s ICE v celkové hodnotě 29 000 dolarů, na jejímž základě nabízí vládnímu úřadu licence pro svůj analytický software. A co víc, Tajná služba Spojených států amerických si v dubnu 2021 a květnu 2020 zakoupila od společnosti Coinbase licence na používání softwaru Coinbase Tracer. Cena každé z těchto licencí byla původně necelých 50 000 USD.

Coinbase Tracer, který byl kdysi známý jako Coinbase Analytics, byl v minulosti terčem kritiky.

Pobočka burzy zodpovědná za vývoj softwaru, Neutrino, vznikla v roce 2019 nákupem společnosti Coinbase. Její vedoucí tým dříve spolupracoval se startupem, který dodával špionážní software mnoha zemím, včetně Saúdské Arábie.

Zdroj: https://finbold.com/coinbase-reportedly-selling-user-geo-location-data-to-u-s-immigration-agency/

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x