Obchodníci mají nyní přístup k podrobným údajům o narůstajících projektech Solana NFT, které byly dříve dostupné pouze uživatelům na Ethereu.

Společnost Nansen, blockchainová analytická platforma využívaná obchodníky na trzích NFT a DeFi, dnes oznámila, že plně integrovala Solanu a spustila řadu ovládacích panelů a funkcí, které poskytují analýzu rostoucího trhu NFT.

Firma poprvé odhalila své plány pro Solanu v listopadu loňského roku s tím, že hodlá tyto funkce spustit v prvním čtvrtletí roku 2022. Nakonec Nansen začal v dubnu zavádět podporu s určitými rozšířeními pro protokoly DeFi, tedy takové, které umožňují neveřejné obchodování, půjčování a úvěrování kryptoaktiv bez zprostředkovatelů třetích stran. Nyní společnost Nansen implementovala hloubkovou funkcionalitu Solana NFT.

Nansen poskytuje celou řadu ovládacích panelů a nástrojů pro analýzu trendů na kryptotrhu. Služba označování peněženek této firmy identifikuje klíčové obchodníky napříč trhy NFT a DeFi a poskytuje ostatním uživatelům přehled o jejich aktivitě prostřednictvím funkcí, jako jsou žebříčky „chytrých peněz“.

Nabízí také přehled o trendových sbírkách a tržištích NFT a stala se oblíbenou službou některých obchodníků s ethereem NFT. Nyní mohou obchodníci na Solaně využívat stejné druhy dat, přičemž dashboardy Nansen zahrnují více než 53 000 NFT kolekcí na blockchainové platformě.

Některé z dashboardů Nansen jsou poskytovány zdarma uživatelům, kteří se zaregistrují do její služby Nansen Lite, zatímco jiné funkce vyžadují placené předplatné.

Společnost Nansen také nedávno spustila službu Web3 messenger nazvanou Nansen Connect, která je určena kryptoměnovým a NFT komunitám k chatování a výměně šifrovaných zpráv. Firma naposledy získala v prosinci loňského roku financování Series B ve výši 75 milionů dolarů.

 

Některé projekty NFT získaly značnou pozornost

NFT je blockchainový token, který slouží jako doklad o vlastnictví, často digitálního zboží, jako jsou umělecká díla a sběratelské předměty. V ekosystému NFT zdaleka vede Ethereum, přičemž Solana je z hlediska objemu obchodů až na druhém místě.

Některé populární sbírky NFT Solana – jako Okay Bears a Trippin‘ Ape Tribe – však v posledních několika měsících získaly značnou pozornost, a dokonce porazily populární projekty Etherea, pokud jde o objem obchodů během 24 hodin.

Zavedená tržiště, jako je OpenSea a Rarible, v posledních měsících přidala podporu pro Solana NFT, ačkoli špičkové tržiště Solana Magic Eden – jehož hodnota nyní dosahuje 1,6 miliardy dolarů – dosud zůstávalo v prostoru Solany dominantní.

Popularita NFT vzrostla v roce 2021, kdy se vygeneroval objem obchodů v hodnotě přibližně 25 miliard dolarů, a pokračovala rychle i v roce 2022 před nedávným a probíhajícím krachem na trhu s kryptoměnami. Se sběratelskými předměty se stále obchoduje, přičemž přední tržiště OpenSea zaznamenalo v květnu a červnu téměř totožný počet prodaných Ethereum NFT, ale za výrazně nižší ceny v USD, vzhledem k klesající ceně kryptoaktiv, jako je ETH.

Zdroj: https://decrypt.co/104188/solana-nansen-analytics-data-nft-collections

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x