„Ukončujeme divoký západ neregulovaných kryptoměn a zároveň odstraňujeme velké mezery v evropských pravidlech proti praní špinavých peněz,“ uvedl poslanec Evropského parlamentu Ernest Urtasun.

Evropská rada dosáhla dohody o vytvoření orgánu pro boj proti praní špinavých peněz, který bude mít pravomoc dohlížet na některé poskytovatele služeb v oblasti kryptoaktiv neboli CASP.

Ve středečním oznámení Rada uvedla, že se dohodla na částečném postoji k návrhu na spuštění specializovaného orgánu pro boj proti praní špinavých peněz neboli AMLA. Podle regulačního orgánu bude mít orgán AML pravomoc dohlížet na „vysoce rizikové a přeshraniční finanční subjekty“ včetně kryptografických firem – „pokud budou považovány za rizikové“.

Poslanec Evropského parlamentu Ondřej Kovařík uvedl, že úředníci EU rovněž dosáhli „prozatímní politické dohody“ o nařízení vládního orgánu o převodech finančních prostředků. V době zveřejnění nejsou všechny podrobnosti revize jasné, ale Cointelegraph uvedl, že březnový návrh nařízení by mohl vyžadovat, aby poskytovatelé kryptografických služeb shromažďovali osobní údaje týkající se převodů jakékoli velikosti prováděných do a z neveřejných peněženek a také případně ověřovali jejich správnost.

„Ukončujeme divoký západ neregulované kryptografie a uzavíráme velké mezery v evropských pravidlech proti praní špinavých peněz,“ uvedl poslanec Evropského parlamentu Ernest Urtasun. „Pravidla se nebudou vztahovat na P2P převody, kde není zapojen žádný povinný subjekt […] CASP budou povinni shromažďovat informace a uplatňovat opatření zesílené hloubkové kontroly s ohledem na všechny převody zahrnující neveřejné peněženky, a to na základě rizika.“

„Orgány EU dosáhly prozatímní politické dohody o nařízení o převodech finančních prostředků. Domnívám se, že dosahuje správné rovnováhy při zmírňování rizik v boji proti praní špinavých peněz v odvětví kryptoměn, aniž by bránila inovacím a nadměrně zatěžovala podniky.“

Napsal na svém Twitteru Ondřej Kovařík.

Zdroj:

https://cointelegraph.com/news/eu-officials-reach-agreement-on-aml-authority-for-supervising-crypto-firms

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x