Kryptoměny začínají být brány jako legitimní alternativa k tradičním aktivům. O tento svět projevují zájem i vzdělávací instituce. Univerzita v Cincinnati (UC) v americkém státě Ohio dokonce zavádí související programy jako součást svých učebních osnov.

UC totiž plánuje spustit dva nové programy, které budou studenty učit o kryptoměnách a nových finančních technologiích. Informoval o tom místní zpravodajský server Cincinnati WLWT.

Podle zprávy jsou programy financovány dlouholetými podporovateli Danem Kautzem a Woodrowem (Woodym) Uiblem a budou nabízeny prostřednictvím Carl H. Lindner College of Business UC. Dar Kautze a Uibla se vztahuje také na zřízení veřejně-soukromých laboratorních prostor v rámci nové budovy Digital Future. Tyto prostory mají být otevřeny na podzim 2022.

Děkanka Marianne Lewisová k tomuto projektu řekla:

„Díky Danovi a Woodymu získají naši studenti praktické a empirické vzdělání v této nové oblasti finančních technologií. (…) Naši studenti se naučí, jak spravovat kryptoměny a jak tato digitální aktiva ovlivňují naši ekonomiku. Díky tomu se UC zařadí mezi regionální lídry a mezi nejlepší univerzity v zemi s tímto typem programu.“

Kryptoměny ve vzdělávání

Zájem o vzdělávání v oblasti kryptoměn v poslední době roste, zejména mezi vyloučenými komunitami. Trh totiž poskytuje příležitosti k tvorbě, inovacím, výdělku a prosperitě.  

Aby těmto komunitám pomohli v přístupu k těmto příležitostem, spojili své síly rapper Jay-Z a spoluzakladatel Twitteru Jack Dorsey. Společně financují The Bitcoin Academy, program pro obyvatele Mary Houses –⁠ veřejného bytového komplexu v newyorském Brooklynu, kde Jay-Z vyrůstal.

O kryptoměny projevily zájem i další vysokoškolské instituce, i když jiným způsobem než UC. V polovině května oznámila Bentley University ve státě Massachusetts, že začala přijímat platby školného prováděné v bitcoinu, ethereu a USDC.

Na Blízkém východě patří prvenství škola Citizens School v Dubaji, která oficiálně zahájí provoz v září 2022. V regionu jde o první školu, která přijímá platby školného v bitcoinu a ethereu. 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x