Non-fungible tokeny (NFT) našly v posledním roce domov v Ethereu a Solaně, ale jeden z analytiků NFT si myslí, že Cardano by mohlo v blízké budoucnosti překonat konkurenci.

Cardano má NFT na mušce

Goofy Crisp, nadšenec do NFT, se nechal slyšet, že se síť Cardano v budoucnu stane hlavní hvězdou NFT. Podle něj aktivita sítě Cardano explodovala po pouhých devíti měsících od umožnění funkcí chytrých kontraktů. Od té doby je na blockchainu v provozu 5,3 milionu tokenů a ve vývoji je 1017 projektů.

Třetina vyvíjených projektů se točí kolem NFT a v současné době je Cardano na třetím místě, pokud jde o objemy obchodování s NFT. Vyšší objem transakcí než Cardano mají pouze Solana a Ethereum. Přičemž růst uživatelů na největším tržišti s NFT v síti JPG Store se během měsíce prudce zvýšil o 50 %.

Odborníci předpovídají, že přechod Etherea na technologii Proof-of-Stake se může opozdit a časté výpadky Solany by mohly vést k vzestupu Cardana na vrchol. Dalšími faktory naznačujícími růst jsou nové funkce v JPG Store, jako je filtrování obchodů a cen, ražba NFT a „peer-reviewed open-source kontrakt a nová backendová infrastruktura“.

Z technického hlediska se tvrdí, že hard fork Vasil přivede síť o krok blíže k tomu, aby se stala NFT centrem. Zavedení difuzního pipeliningu zlepší rychlost transakcí a inline data zlepší možnost ukládání dat na řetězci pro lepší uživatelský zážitek.


„Možná se nacházíme uprostřed medvědího trhu, ale prostor Cardano NFT se tak necítí. Čeká nás mnoho vylepšení jak na blockchainu, tak na projektech,“ napsal Goofy Crispy. „Myslím, že můžeme s jistotou říct, že příštích několik měsíců bude velmi zajímavých, připoutejte se.“

Objemy transakcí NFT jsou v ostrém kontrastu s maximy z roku 2022 a zdá se, že jsou ovlivněny chmurnými cenami kryptoměn, které sužují toto odvětví. Cardano ADA se obchoduje za 0,48 USD, což je -84,70 % z jeho historického maxima 3,10 USD.

Velká jména fandí Cardanu

Celebrity jako Snoop Dogg, Champ Medici a Good Charlotte uzavřely partnerství s některými Cardano NFT projekty, jako je ClayMates, zatímco další influenceři se také poohlížejí po tomto trendu.

Na institucionální straně věcí, Grayscale oznámil jejich alokaci do Cardana v jejich Smart Contract Platform Ex-Ethereum fondu na 32,33%. Ledger, poskytovatel krypto úschovy, také odhalil integraci Cardana na své platformě Ledger Live.

Cardano může také využít vylepšení v oblasti NFT. Výrazného pokroku dosáhly analytické nástroje, které uživatelům umožňují bezproblémové procházení výpisů a zobrazování trendů. Mezi další vývoj patří vylepšená integrace s Discordem a automatizované obchodování a snipingové rozšíření pro Chrome.

Zdroj:

https://zycrypto.com/cardanos-nft-market-gaining-rapidly-on-solana-ether-as-ada-ecosystem-sees-explosive-growth/

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x