Vize

Kadena má ambice revolucionizovat světovou komunikaci a také světové obchodní operace. K masové adopci musel být blockchain Kadeny vybudován od píky a jinak. Zakladatelé vyvíjí tento blockchain tak, aby se dal využívat i institucemi. Tedy aby byl rychlý, škálovatelný a energeticky efektivní do míry, která byla doposud nepředstavitelná.

Kdo za projektem stojí?

Už před založením Kadeny, byli zakladatelé lídry v blockchainové a kryptoměnové sféře. 

  • Stuart Popejoy vedl skupinu JPMorgan Emerging Blockchain.
  • Will Martino byl přijat z pozice řídícího technického výboru SEC zaměřeného na kryptoměny

Dohromady Stuart a Will společně vytvořili první blockchain společnosti JPMorgan, nyní známý jako JPM Coin.

Poradní tým projektu Kadena se skládá z odborníků, jako je Dr. Stuart Haber, spoluvynálezce technologie blockchain a často zmiňovaná osoba v dokumentu Bitcoinového “white paperu” z roku 2008.

Bezpečnější chytré kontrakty?

Programovací jazyk Pact usnadňuje navrhování bezpečnějších chytrých kontraktů. Ať už píšete svůj první kontrakt, nebo spouštíte desátou dApp (decentralizovanou aplikaci).

Od ostatních programovacích jazyků se liší především tím, že je čitelný i pro lidi, kteří nejsou vývojáři. Automaticky detekuje chyby, čímž Vás osvobozuje od exploitů, s nimiž se setkáte třeba na Ethereu a dalších, nepříliš bezpečných platformách. Tento program je už více než dva roky bojově testován v produkčních aplikacích.

Industriální škálování 

Tento blockchain je oproti ostatním platformám stvořená pro globální finanční systémy. Kadena je schopná škálovat a navyšovat TPS ( Transactions per second). Kadena jako jediný PoW ( Proof-of-Work) blockchain typu první vrstvy ( L1) schopný vypořádat se s více než 9 milióny obchodů, které se na New Yorské burze každý den uskuteční.

Bezpečnost Sítě

Kadena využívá stejného mechanismu consensu jako Bitcoin ( Proof-of-Work), je tedy z tohoto hlediska bezpečnější. Pro těžbu se používá ASIC minery. Ten nejvýkonnější se díky poptávce vyšplhal na cenu až 250 tis. dolarů za kus.

Energeticky efektivní

S rostoucí poptávku po službách, spotřeba energie zůstává stejná. Unikátní architektura tohoto protokolu umožňuje zajistit zvýšenou energetickou účinnost. To znamená, že Kadena je schopna zvyšovat rychlost a množství transakcí aniž by musela využívat více elektrické energie. 

Poplatky zdarma?

Zatímco spotřebitelům nabízí minimální transakční poplatky, šel tým Kadeny o krok dál a představili první kryptografické “ čerpací stanice”, ty umožňují podnikům a projektům eliminovat veškeré transakční poplatky pro své zákazníky, čímž odstraňuje jednu z klíčových překážek masového přijetí dApps ( decentralizovaných aplikacích).

4 1 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejvíce hlasovalo
Nejnovější Nejstarší
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře

1
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x