Protokol Horizon bridge společnosti Harmony byl napaden hackery a útočník si odnesl přibližně 100 milionů dolarů. Projekt to oznámil 24. června na Twitteru s tím, že začal spolupracovat s národními úřady a forenzními specialisty. Adresa útočníka ukazuje podrobnosti o zneužití a obsahuje přibližně 99,1 milionu dolarů neboli 85 867 ETH.

Společnost Harmony podniká kroky, aby co nejvíce omezila možnosti útočníků. Projekt zastavil Horizon bridge a notifikované burzy, což by mělo zabránit odčerpání dalších prostředků.

Informací je k dispozici jen málo. Úplná bilance bude pravděpodobně zveřejněna v následujících dnech, protože projekt se nyní soustředí na ukončení bezprostředních hrozeb.

Kurz ONE tokenu po této zprávě klesl přibližně o 12 %. Přidává se tak k již tak prudkému poklesu, který zaznamenala během krachu na trhu.

Zdroj: Tradingview.com

Útok probíhal zhruba 17 hodin a bylo při něm provedeno několik transakcí s cílem ukrást ETH. Jedna transakce odcizila 4919 ETH a zbytek byl odcizen prostřednictvím mnoha menších transakcí.

Zajímavé je, že se zřejmě již dříve hovořilo o možném zneužití kvůli nedostatečnému zabezpečení. Společnost Ape Dev 1. dubna hovořila o zranitelnostech v Harmony Bridge, na které upozornil generální ředitel Brave Brendan Eich.

Zranitelnosti a pokusy o útoky na DeFi jsou stále problémem

Útok na Harmony Protocol není zdaleka jediným, který se v roce 2022 odehrál. Dokonce se ani nepřibližuje k tomu, aby byl nejdražším hackerským útokem. Jen v prvních třech měsících roku 2022 přišel trh kvůli hekrům o více než 1 miliardu dolarů.

V březnu byl hacknut Ronin Bridge za více než 600 milionů dolarů, což vedlo vývojáře Sky Mavis ke zdvojnásobení bezpečnosti, zavedení odměn za chyby a k přísným auditům. Koncem měsíce vývojář oběti odškodní a bridge znovu spustí.

V únoru 2022 byl také napaden Wormhole Bridge za více než 300 milionů dolarů. Podobné incidenty přitahují pozornost regulátorů a trh s kryptoměnami se bude muset vypořádat s bezpečnostními problémy, pokud nechce přitáhnout přísnější regulaci.

Zdroj:

https://en.ethereumworldnews.com/harmony-horizon-bridge-hacked/

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x