Firma z Wall Street usiluje o získání 2 miliard dolarů od investorů, kteří by koupili problémová aktiva s velkou slevou, pokud by poskytovatel krypto půjček zkrachoval.

Goldman Sachs zatím mlčí

Společnost Goldman Sachs na žádost o komentář nereagovala. Podle dvou osob obeznámených se záležitostí chce banka Goldman Sachs získat od investorů 2 miliardy dolarů na odkup problémových aktiv od ohroženého poskytovatele krypto půjček Celsius.
Navrhovaná dohoda by investorům umožnila odkoupit aktiva společnosti Celsius s potenciálně velkými slevami v případě vyhlášení bankrotu, uvedli tito lidé.

Podle informátorů Goldman Sachs zřejmě zjišťuje zájem a shání zájemce z řad kryptofondu Web3, fondů specializujících se na problémová aktiva a tradičních finančních institucí, které mají dostatek hotovosti. Aktiva, nejspíše kryptoměny, které je třeba levně prodat, by pak pravděpodobně spravovali účastníci fundraisingu.

Celsius zvažuje bankrot

Celsius využil služeb restrukturalizační poradenské společnosti Alvarez & Marsal, uvedl v pátek odpoledne deník Wall Street Journal.

Společnost Celsius, která měla ke květnu letošního roku klientům napůjčováno více než 8 miliard dolarů a spravovala aktiva v hodnotě 12 miliard dolarů, 12. června náhle oznámila, že zastavuje výběry ze své platformy s odvoláním na „extrémní tržní podmínky“. Toto zveřejnění tyto podmínky ještě zhoršilo a krátce poslalo cenu bitcoinu pod 20 000 USD.
Kromě toho, že společnost Celsius najala advokátní kancelář Alvarez & Marsal, využila také právníky pro restrukturalizaci z advokátní kanceláře Akin Gump Strauss Hauer & Feld, informoval na začátku tohoto měsíce deník Wall Street Journal. Společnost Celsius si rovněž přizvala globální investiční banku Citigroup, aby jí poskytla poradenství ohledně možných řešení, včetně posouzení nabídky konkurenční kryptoúvěrové společnosti Nexo, uvedl The Block.

Citi i Akin doporučili Celsiu podat návrh na bankrot

Podle zatím neověřených informací, Citigroup (C) i Akin Gump doporučily společnosti Celsius podat návrh na bankrot. Citigroup se odmítla vyjádřit. Společnost Akin Gump na žádost o komentář zatím nereagovala.
Společnost Celsius získala v loňském roce 750 milionů dolarů od investorů, včetně druhého největšího kanadského penzijního fondu Caisse de dépôt et placement du Québec (CDPQ), a ocenila tak svůj podnik na 3,25 miliardy dolarů.

Zdroj:

https://www.coindesk.com/business/2022/06/24/goldman-sachs-raising-funds-to-buy-celsius-assets-sources/

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x