Solana Mobile Stack umožní více mobilních aplikací Web3 a Solana Labs navíc na začátku roku 2023 uvede na trh vlastní chytrý telefon.

Anthony Aubertin
ilustrační foto

Další velká sázka společnosti Solana Labs na Web3?

Mobilní aplikace a chytrý telefon, který se jim přizpůsobí.

Společnost Solana Labs, která zastupuje zakladatele a hlavní přispěvatele blockchainové sítě Solana, dnes v New Yorku oznámila spuštění softwarového ekosystému Solana Mobile Stack pro systém Android spolu s připravovaným smartphonem nazvaným Saga.

Solana Mobile Stack (SMS) je open-source softwarová sada navržená tak, aby umožnila vývoj nativních aplikací pro Android postavených na blockchainu Solana. Součástí sady je Mobile Wallet Adapter, protokol pro připojování mobilních peněženek Solana. Podle firmy bude tato funkce fungovat na všech mobilních zařízeních – nejen na těch se systémem Android.

Další nová funkce nazvaná Seed Vault je softwarové řešení pro úschovu, které uchovává soukromé klíče a seed fráze (v podstatě hesla, která odemykají kryptofondy) a další citlivé informace v bezpečí zařízení se systémem Android. A konečně SMS obsahuje službu Solana Pay pro Android, která umožňuje mobilní platby prostřednictvím platformy.

Solana Labs také spustí nový obchod Solana dapp Store určený pro mobilní zařízení, který poskytuje snadný přístup k aplikacím a peněženkám Web3 postaveným na platformě Solana bez poplatků. Vývojářská sada SMS je k dispozici ke stažení již dnes.

Podle firmy umožní Solana Mobile Stack nové funkce, jako je těžba (tj. vytváření a distribuce) NFT aktiv odkudkoli, snadnější mobilní transakce na Solaně, širší přístup k protokolům Solana DeFi a více způsobů, jak hrát videohry založené na Solaně Web3.

S cílem usnadnit šíření aplikací Solana na mobilních zařízeních vydá Solana Labs vlastní chytrý telefon nazvaný Saga. Zařízení, které bude mít základní specifikace na úrovni vlajkové lodi – včetně procesoru Snapdragon 8+ Gen 1, 6,67″ OLED displeje, 12 GB RAM a 512GB úložiště – bude uvedeno na trh na začátku roku 2023.

Saga bude mít hardwarový modul „secure element“, který pomůže posílit funkci Seed Vault a ochránit soukromé informace uživatelů před zneužitím a útoky.

Kryptografie v kapse

Předpokládaná maloobchodní cena telefonu se bude pohybovat kolem 1 000 dolarů. Solana Labs přijímá zálohy ve výši 100 dolarů a na seznamu upřednostní vývojáře Solany. Včasní kupující obdrží limitovanou edici NFT označující uvedení telefonu na trh, kterou tisková zpráva popisuje také jako „první vstupenku k ovlivnění vývoje platformy SMS“.

V rámci uvedení Solana Mobile Stack na trh zřídí Solana Foundation fond vývojářského ekosystému ve výši 10 milionů dolarů, který bude poskytovat granty tvůrcům mobilních zařízení.

„Vývojáři nyní mohou přenést výkon Solany do počítačů v našich kapsách, nejen do našich batohů,“ uvedl v tiskové zprávě spoluzakladatel Solany Raj Gokal. „Solana může způsobit revoluci v mnoha věcech, které děláme každý den, ale aby se tento potenciál naplnil, musíme otevřít možnosti decentralizovaných aplikací na našich mobilních zařízeních.“

Zdroj:

https://decrypt.co/103680/solana-launches-mobile-platform-android-smartphone

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x