Kryptoměnová burza Binance oznámila exkluzivní partnerství s fotbalovou hvězdou Cristianem Ronaldem.

V tiskovém prohlášení zveřejněném 23. června největší světová burza (podle objemu obchodů) uvedla, že cílem několikaletého partnerství je propojit Ronalda s jeho fanoušky využitím webu3, přičemž NFT fungují jako vstupní bod.

V rámci dohody vytvoří hráč Manchesteru United spolu s Binance na platformě několik produktů NFT, přičemž první sběratelské předměty by měly být zveřejněny ještě letos.

Ronaldův záměr být součástí NFT

V komentáři k partnerství Ronaldo uvedl, že oblast NFT je klíčovým prvkem pro navázání kontaktu s jeho fanoušky.

"Můj vztah s fanoušky je pro mě velmi důležitý, takže myšlenka přinést prostřednictvím této platformy NFT nebývalé zážitky a možnosti je něco, čeho jsem chtěl být součástí. Vím, že fanoušci si kolekci užijí stejně jako já,"

řekl Ronaldo.

Generální ředitel společnosti Binance Changpeng Zhao připustil, že portugalský internacionál má věrnou fanouškovskou základnu, a proto je třeba se s ním spojit.

Ačkoli náklady na partnerství mezi Ronaldem a Binance nebyly zveřejněny, stojí za zmínku, že většina kryptoměnových firem v době probíhajícího tržního propadu omezila výdaje na reklamu a podporu celebrit.

Jak uvádí Finbold, většina kryptoměnových podniků snížila svůj rozpočet na reklamu přibližně o 90 % od historického maxima bitcoinu v listopadu 2021. Zajímavé je, že některé subjekty, jako například Coinbase (NASDAQ: COIN), zavedly vedle propouštění zaměstnanců také zmrazení náboru.

Do projektů NFT se přidává stále více sportovců

Ronaldo se tak připojil k řadě sportovců a sportovních subjektů po celém světě, kteří se připojili k trendu NFT ve snaze udržet si kontakt s fanoušky. Finbold informoval, že profesionální basketbalista Kevin Durant z týmu Brooklyn Nets z Národní basketbalové asociace (NBA) podal 26 žádostí o ochrannou známku NFT a metaverse.

Cílem těchto žádostí je mimo jiné pomoci Durantovým fanouškům při nákupu jeho stahovatelných a jedinečných NFT, médií podporovaných NFT a krypto-sběratelských předmětů.

Kromě toho podala dvě žádosti o ochrannou známku také anglická Premier League (EPL) s cílem zvýšit interakci s fanoušky.

Zdroj:

https://finbold.com/football-star-cristiano-ronaldo-signs-exclusive-nft-partnership-with-binance/

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x