Zakladatel společnosti Cardano a spoluzakladatel Etherea Charles Hoskinson navrhl americkému Kongresu jiný přístup k regulaci kryptoměn a aktivit souvisejících s kryptoměnami. Navrhovaný přístup zahrnuje softwarové předpisy.

Hoskinson věří, že kryptografické technologie mohou být samoregulační.

Hoskinson při čtvrtečním slyšení v Kongresu na téma kryptoměn a blockchainových technologií navrhl, aby byla opatření na dodržování předpisů ponechána na vývojářích softwaru spojených s příslušnými kryptografickými projekty.

Navrhl, aby regulace a dodržování předpisů zahrnující kryptoměny napodobovaly módní vzor samoregulace typický pro bankovní sektor. Podle něj by burzy měly mít možnost navrhovat a udržovat tato opatření v oblasti KYC-AML stejně jako banky.

„Není to Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) nebo CFTC, kdo chodí provádět KYC-AML; jsou to banky. To ony jsou v první linii,“

řekl Hoskinson. Dále poznamenal, že jde o partnerství veřejného a soukromého sektoru. Je třeba stanovit tyto hranice a my jako inovátoři pak můžeme napsat software, který to pomůže uskutečnit.

Tento návrh přichází v příhodnou dobu, zejména s ohledem na to, jak americký Kongres v současné době hledá ideální vzor regulace pro kryptografický průmysl, protože se zdá, že jeho veřejné přijetí roste rychlým tempem.

Podle Hoskinsona by vzhledem ke schopnosti kryptografických technologií ukládat a přenášet data uživatelů mohly být regulační funkce v rámci tohoto prostoru stejně dobře automatizovány vývojáři po vzoru bankovního sektoru.

Souboj mezi SEC a CFTC dělá Hoskinsonův návrh ideálním.

34letý americký podnikatel poukázal na to, že tento vzor by pomohl zajistit transparentnost a účinnost, pokud jde o kryptografické předpisy a postupy dodržování předpisů, a pomohl by odstranit nezdravou konkurenci, která pochází z různých orgánů, které se snaží regulovat toto odvětví.

Hoskinson zřejmě narážel na souboj o nadvládu, pokud jde o krypto regulaci, mezi Komisí pro obchodování s komoditními futures (CFTC) a Komisí pro cenné papíry (SEC).

V srpnu loňského roku americký finanční manažer – nyní již bývalý komisař CFTC – Brian Quintenz ve svém tweetu tvrdil, že SEC nemá pravomoc nad čistými komoditami, jako je zlato, pšenice nebo kryptoměny. Christopher Giancarlo, rovněž bývalý komisař CFTC, navíc poznamenal, že s regulací kryptoměn má zkušenosti pouze CFTC.

Vzhledem k sérii žalob podaných SEC proti kryptoprojektům, kdy si některé kryptofirmy stěžují na nelogická omezení ze strany amerického regulátora, se Hoskinsonův návrh jeví jako ideální řešení pro regulaci kryptografických projektů.

Zdroj:

https://zycrypto.com/cardanos-charles-hoskinson-proposes-groundbreaking-approach-to-crypto-regulation/

zdroj: youtube.com
0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x