Vyšetřovatelé Úřadu jižního okresního státního zastupitelství v Soulu uložili klíčovým členům týmu Terraform Labs zákaz vycestování. Zákaz byl zaveden s cílem vyloučit možnost, že by představitelé společnosti uprchli do zahraničí, aby se vyhnuli dalšímu vyšetřování. V pondělí o tom informovala jihokorejská mediální společnost JTBC. 

Zpráva rovněž zdůraznila vrtkavou situaci okolo generálního ředitele Terraform Labs Do Kwona. Do Kwon je ústřední postavou vyšetřování, v současné době však pobývá v Singapuru, tedy mimo území země. Vzhledem k tomu může prokuratura např. zneplatnit Kwonův cestovní pas. 

Vývojář Terry Daniel Hong se ve svém tweetu podělil o informaci, že zákaz výjezdu platí i pro bývalé zaměstnance Terraform Labs. Podle Honga nebyl nikdo předem upozorněn, aby se předešlo možnosti zničení důkazů. 

Hong vyjádřil své zklamání ze zákazu. Podle něj to ukazuje, že se zaměstnanci je zacházeno jako se zločinci, což označil za „nepřijatelné“. Vývojář poznamenal, že zaměstnanci, kteří mohli být ochotni spolupracovat, si to možná kvůli zákazu rozmysleli.  

V květnu byla v Jižní Koreji obnovena slavná jednotka pro vyšetřování finančních zločinů, které se přezdívá „Smrťáci z Yeouido“. Byla vzkříšena právě aby vyšetřila krach Terry. Tým sestává z různých regulačních orgánů a zaměří se na stíhání podvodů a nezákonných obchodních schémat. 

Mezitím burzy v Koreji vytvořily nový systém, který by zajišťoval dodržování regulačních předpisů. Burzy by tak měly přijímat jednotná rozhodnutí, aby se zabránilo další situaci, jaká nastala v případě Terry. Pokud by mělo dojít na podobné fiasko, do 24 hodin bude aktivován nouzový systém. 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x