Banka Citi (člen skupiny Citigroup, spoluvlastněná společností Blackrock) dnes (22. června) oznámila, že si vybrala společnost METACO jako partnera pro vývoj a testování možností správy digitálních aktiv.

Na základě této dohody, budou technologie a digitální řešení společnosti METACO zkombinovány s rozsáhlou sítí společnosti Citi pro správu a úschovu digitálních aktiv s cílem vytvořit platformu, která zákazníkům umožní bezpečně a jednoduše nakládat s digitálními aktivy, jako je Bitcoin (BTC), uvádí zpráva Business Wire.

Za účelem vývoje a testování možností úschovy digitálních aktiv plánuje Citi kompletně integrovat platformu METACO Harmonize do své stávající infrastruktury.

Okan Pekin, globální ředitel oddělení služeb pro cenné papíry ve společnosti Citi, uvedl:

"Jsme svědky rostoucí digitalizace tradičních investičních aktiv spolu s novými nativními digitálními aktivy. Inovujeme a vyvíjíme nové možnosti podpory digitálních druhů aktiv, které jsou pro naše klienty stále důležitější."

Rozvoj kryptografických schopností Citibank

Prostřednictvím této strategické aliance lze optimalizovat stávající technický, provozní a zákaznický model Citi, což jí umožní rozšířit současné schopnosti o digitální aktiva.

Adrien Treccani, generální ředitel a zakladatel společnosti METACO, k tomu říká:

"Jsme rádi, že můžeme spolupracovat s Citi, jednou z největších společností poskytujících služby v oblasti cenných papírů, a podpořit ji v její vizi propojení digitálních a tradičních aktiv. Tato iniciativa je klíčovým okamžikem pro institucionální přijetí digitálních aktiv na trhu."

METACO je hlavním dodavatelem technologií pro finanční instituce v ekosystému digitálních aktiv. Podpořila řadu významných implementací, včetně implementací regulovaných institucí, jako jsou FINMA, BaFin, FCA, Banco de España a MAS.

Společnost Citi Securities Services, která spravuje aktiva v hodnotě více než 27 bilionů USD, nabízí zákazníkům hluboké zkušenosti s trhem, inovativní technologie a širokou škálu služeb v oblasti správy investic a fondů, které lze přizpůsobit konkrétním požadavkům klienta.

 

Čím dál více bank nabízí služby úschovy kryptoměn

S tím, jak trh s kryptoměnami roste a digitální měny získávají širší přijetí, zkoumá řada států způsoby, jak zahrnout transakce s kryptoměnami a digitálními měnami do činnosti svých finančních institucí.

Guvernér státu Louisiana John Bel Edwards podepsal 21. června zákon, který umožňuje finančním institucím v Louisianě úschovu bitcoinů a dalších digitálních aktiv pro zákazníky.

Zdroj:

https://finbold.com/citi-to-launch-bitcoin-custody-services-for-institutional-investors/

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x