THORChain nedávno oznámil zařazení 2 nových protokolů do THORChainové sítě.

 V dnešním článku se podíváme na kolaboraci jednoho z nich, tímto protokolem je Cosmos ( ATOM) a co to znamená pro ty, kteří mají zájem zapojit se do poskytovaní likvidity na platformě THORChain.

Co je to Cosmos?

Cosmos umožňuje interoperabilitu mezi ostatními aplikacemi využívající IBC protokol. Pokud se chcete dozvědět více, nadpis Vás přesměruje na článek o Cosmosu.

V ekosystému Cosmos je v současné době přes 260 decentralizovaných aplikací.

Proč je tedy přidání ATOMu dobré pro poskytovatele likvidity?

ATOM poskytuje slibnou příležitost pro poskytovatele likvidity ( dále jen LP) ze dvou hlavních důvodů. Za prvé, spojuje nativní BTC a ETH, s ekosystémem Cosmos, což znamená, že by se mělo jednat o obchodní pár s vysokým objemem obchodů a spoustou poplatků, na kterých se dá vydělat. Za druhé, mluvíme o síti s nízkými transakčními poplatky, což by mohlo znamenat vysoký objem arbitráže, což opět směřuje k vyšším odměnám pro LP.

První decentralizovaná cesta jak zaměnit nativní aktiva Cosmosu za nativní BTC či ETH.

Pokud jste například chtěli vyměnit OSMO ( nativní token největšího DEXu na Cosmosu) za BTC, dosud byla jedinou možností centralizovaná burza nebo přemostění. Nyní můžete na Osmosis vyměnit OSMO za ATOM, ten poté za BTC na THORChainu. To platí pro všechny aktiva v ekosystému Cosmos. Z toho hlediska se dá očekávat, že „pool“ ATOMu na THORChainu bude pravděpodobně pool s vysokým objemem. Což znamená vysoké výdělky z poplatků a tedy i vysoké APY pro ATOM LP.

Nízké poplatky ekosystému Cosmos

Průměrný poplatek za transakce se pohybuje kolem 0,002 ATOMu, což odpovídá přibližně 0.01 dolaru. To znamená, že poplatky za transakce do poolu ATOMu na THORChainu budou poměrně levné. Objem obchodování na THORChainu je do značné míry ovlivněn poplatky za směnu, protože nízké poplatky znamenají více ziskových arbitrážních příležitostí. Pokud například můžete na obchodu vydělat 30 dolarů, mohou ho zcela zničit transakční poplatky sítě Ethereum. Při směně aktiv na síti Binance Smart Chain však arbitr dosáhne zisku blížícího se 50 dolarům.

V této tabulce můžeme vidět celkový objem obchodů (v dolarech za den) podle různých blockchainů na THORChainu.

ATOM těží z toho, že je řetězcem jednak s vysokou autentickou poptávkou, který spojuje ekosystém Cosmos s nativními BTC a ETH, zároveň je sítí s nízkými poplatky za transakce, což znamená vysoký obrat arbitráže. Společně tyto dva faktory dělají z poolu ATOMu potenciálně lukrativním. 

5 1 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x