Podle údajů z cryptorank a on-chain tracker, ziskovost Bitcoin těžby klesla na absolutní minimum, protože trh se i nadále pohybuje pod těžkým medvědím nátlakem. Vzhledem k nerentabilitě těžby bitcoinů může trh čelit situacím a jevům, které jsme dlouho neviděli, a některé z nich mohou být nakonec býčí.

Prodejní tlak těžařů klesá

I když tento bod zůstává spekulativní, je všeobecně známým faktem, že obchodníci a investoři mají tendenci držet pozice ve ztrátě déle než v zisku, zejména poté, co se jejich ztráta změnila v zisk. Stejné pravidlo by se dalo aplikovat na těžaře, kteří nebudou prodávat své pozice se ztrátou, zejména pokud mají nějaké rezervy.

Vzhledem k tomu, že těžaři těží bitcoiny za vyšší cenu, než za jakou by je mohli prodat na trhu, je pravděpodobnější, že si své mince raději ponechají, než aby je prodali na pokrytí pouze části svých výdajů.

Bohužel se jedná o dvousečnou zbraň, protože s největší pravděpodobností budeme čelit většímu prodejnímu tlaku, jakmile Bitcoin dosáhne zlomové ceny těžařů, která jim umožňuje pokrýt veškeré náklady na těžbu.

Vzhledem k tomu, že těžba digitálního zlata již není rentabilní, měli bychom se připravit na postupný pokles hashrate a obtížnosti těžby v síti. S klesající nabídkou v rukou těžařů by mělo být pro trh snazší pohybovat se směrem nahoru, aniž by byl neustále tlačen dolů.

Bohužel nízká poptávka po těžbě ohrozí stabilitu bitcoinu jako sítě, i když pokles hashrate sítě bude čistě přechodný.

Zdroj:

https://u.today/bitcoins-drop-below-average-mining-cost-could-be-disruptive-for-market-heres-why

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x