Tokenizace trhu s nemovitostmi celosvětově představuje v současné době průmysl, jehož hodnota přesahuje 20 miliard dolarů. Pojďme se na to podívat podrobněji:

 

informace bez kterých se rozhodně neobejde…

Cointelegraph Research Terminal, přední poskytovatel prémiových databází a institucionálního výzkumu v oblasti blockchainu a digitálních aktiv, přidal do své knihovny novou zprávu od lídra v oboru tokenizace.

Zpráva od společnosti Security Token Market a sesterské společnosti Security Token Advisors se zabývá rychle se rozvíjejícím odvětvím tokenizace aktiv zajištěných nemovitostmi. Obsahuje informace bez kterých se rozhodně neobejde žádná společnost, která disponuje portfoliem zahrnující reality.

Odvětví „tokenizovaných“ nemovitostí se v současném tržním šílenství rychle rozvíjí. Vzhledem k tomu, že investoři hledají bezpečnější investice, které využívají nové technologie, roste poptávka po investičních příležitostech založených na blockchainu a podložených reálnými aktivy. Nemovitosti tvoří až 40 % portfolia některých poskytovatelů technologií v tomto odvětví, což z něj pravděpodobně činí největší a „nejnaléhavější“ sektor, pokud jde o budoucí nabídky tokenů.

( Stáhněte si celou zprávu s grafy a infografikou z výzkumného terminálu Cointelegraph. )

Abyste pochopili, jak vypadá situace v roce 2022, zpráva osvětluje významné události a transakce. Toto odvětví tokenizace nabízí investorům přístup k vysoce výkonným frakcionovaným investicím, které lze zakoupit za kryptoměny a obchodovat s nimi prostřednictvím sekundárních trhů.

 

Nově vznikající technologie, která rozbíjí tradiční trh

Stávající trh s tokenizovanými nemovitostmi lze rozdělit do následujících oblastí: aktiva sekuritizovaná na blockchainu, aktiva, která jsou plně tokenizovaná, ale neobchodují se aktivně na sekundárních trzích, a aktiva, která jsou plně tokenizovaná a aktivně se obchodují na sekundárních trzích.

Z historického hlediska jsou nemovitosti jednou z nejnelikvidnějších tříd aktiv, možná hned vedle hedgeových fondů a soukromého kapitálu. To není překvapivé, protože nemovitosti často zahrnují rozsáhlé požadavky na plánování, nákladová omezení, správu nemovitostí, bezpečnostní požadavky a právní zdatnost. Tyto proměnné mohou investora v závislosti na velikosti a rozsahu projektu stát měsíce a roky času, spolu s náklady, jako jsou nevyhnutelné poplatky. Od poslední zprávy Cointelegraph Research tvoří nemovitosti stále 89 % koláče na celkovém trhu s cennými papíry; celkový objem však vzrostl. Počet obchodů s komerčními nemovitostmi vzrostl z 2 % před několika měsíci na 3 % z celkového počtu tokenů cenných papírů, do kterých se investuje.

Tokenizace aktiv, jako jsou nemovitosti, umožňuje těmto historicky nelikvidním investicím získat dodatečnou likviditu. Díky obchodování s frakcionovanými částmi nemovitostí mohou investoři využívat výnosy generované nájemným a provozem bez právních a časově náročných potíží spojených s investováním a správou nemovitostí v papírové podobě.

 

Tržní kapitalizace

Kapitalizace rezidenčních i komerčních nemovitostí v čase nadále roste. V červnu 2021 byla hodnota skromných 65 milionů dolarů, ale v květnu 2022 byla celková měsíční tržní kapitalizace 194 milionů dolarů. Celková tržní kapitalizace všech tokenů cenných papírů činí více než 16,4 miliardy dolarů, z čehož nemovitosti v současné době tvoří přibližně 1,2 %. To se může zdát málo, ale jedná se o největší rostoucí sektor zabezpečených tokenů a rozhodně si zaslouží svou pozornost.

Autoři realizovali rozsáhlý výzkum, který jim zabral více než čtyři roky. Tyto informace využijí zejména emitenti, investoři a obchodní firmy v různých fázích procesu tokenizace.

Peter Gaffney je vedoucím výzkumu ve společnosti Security Token Advisors, komplexní poradenské firmě, která jménem klientů usnadňuje tokenizaci aktiv, přičemž rozvíjí ekosystém bezpečnostních tokenů, díky němuž dochází k propojování organizací a služeb.

Aneesh Shinkre pracuje v týmu datové vědy ve společnosti Security Token Market, kde statisticky analyzuje, vizualizuje a popisuje tržní výkonnost tokenizovaných aktiv a zároveň zajišťuje konzistenci datových systémů, aby mohl poskytovat hloubkový výzkum.

Thor Wahlestedt rovněž pracuje v týmu data science ve společnosti Security Token Market. Wahlestedt spravuje datová aktiva a infrastrukturu společnosti Security Token Market a zároveň se zabývá ekosystémem tokenů cenných papírů prostřednictvím analytických zpráv a shrnutí trhu.

Zdroj:

https://cointelegraph.com/news/blockchain-investments-are-disrupting-the-real-estate-industry-report

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x