Podle místních médií začali státní zástupci vyšetřovat generálního ředitele společnosti Terraform Labs Do Kwona kvůli daňovým únikům.

Prokuratura zabavila daňové záznamy

Tým pro vyšetřování finanční kriminality a kriminality v oblasti cenných papírů úřadu prokurátora jižního Soulu začal vyšetřovat Do Kwona kvůli daňovým únikům. Informovala o tom zpravodajská agentura SBS News.

Prokurátoři údajně provedli prohlídku a zabavení záznamů Národní daňové služby země. Vyplývá z nich, že v červnu 2021 Národní daňová služba zjistila „podezřelý tok peněz od zahraniční společnosti„. Tato zahraničí společnost prováděla transakce mezi Singapurem a Panenskými ostrovy.

Ze získaných údajů také vyplývá, že se Do Kwon vyhnul vyměřeným daním ve výši 50 miliard wonů (39 milionů USD). Národní daňové služby však toto zjištění neoznámily státnímu zastupitelství.

Prokuratura rovněž vyšetřuje obvinění týkající se Do Kwona a darovací daně. Konkrétně měl Kwon darovat finanční prostředky své rodině, aby si zjednodušil koupi bytu.

Vyšetřování Terry pokračuje

Zvěsti o daňových únicích kolují kolem Kwona již delší dobu. Dne 19. května, krátce poté, co se Terra začala hroutit, bylo uvedeno, že Kwon dluží na daních 100 miliard wonů (78 milionů USD).

Kwon tehdy daňové úniky popřel a uvedl, že jeho projekt „nemá v Koreji žádné neuhrazené daňové závazky“. Z jeho vyjádření vyplývá, že pouze zaplatil pokutu daňovým úřadům na základě auditu kvůli rozdílům v mezinárodních obchodních předpisech.

V týdnu od 17. května zahájily úřady také další vyšetřování Terry. Tehdy byla jmenována různá potenciální obvinění, včetně podvodu, manipulace s cenami a provozování Ponziho schématu.

Vyšetřování pokračovalo i v dalších oblastech. Dne 23. května se policie pokusila zmrazit finanční prostředky související s projektem. Dne 30. května si úřady předvolaly zaměstnance společnosti Terraform Labs, aby zjistily, zda si tito zaměstnanci byli vědomi rizik a konstrukčních nedostatků projektu Terra.

Kolaps blockchainu Terra začal na začátku května a pokračoval po většinu měsíce.

Tokeny projektu TerraUSD (UST) a Luna Classic (LUNC) mají nyní prakticky nulovou hodnotu. Mezitím si oživený token Luna (LUNA) v blockchainu udržuje hodnotu kolem 2 dolarů. 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x