Odpůrci bitcoinu jsou připraveni číst jeho nekrolog, ale údaje z blockchainu a další ukazatele naznačují, že současné cenové rozpětí by mohlo být dobrou nákupní zónou.

Bitcoin jde na nulu!

Nástup medvědího trhu s kryptoměnami jako na běžícím pásu přivolal dav, který s radostí hlásá konec největší kryptoměny podle tržní kapitalizace.

Posledních několik měsíců bylo pro investory skutečně bolestivých a cena Bitcoinu (BTC) klesla na nové minimum roku 2022 na 17 600 USD, ale nejnovější volání po zániku tohoto aktiva pravděpodobně potká stejný osud jako předchozích 452 předpovědí, které volaly po jeho smrti.

Odhodlaní bitcoináři mají plnou tašku triků a on-chain metrik, které používají k určení, kdy je BTC v nákupní zóně, a nyní je čas se na ně podívat blíže. Podívejme se, co časem ověřené metriky říkají o současné cenové akci Bitcoinu a zda byl býčí trh v roce 2021 poslední hurá akcí BTC.

Někteří obchodníci vždy kupují odrazy 200týdenního klouzavého průměru

Jednou z metrik, která v minulosti fungovala jako pevná úroveň podpory pro Bitcoin, je jeho 200týdenní klouzavý průměr (MA), jak ukazuje následující graf zveřejněný analytikem trhu Rekt Capital.

Jak ukazuje oblast zvýrazněná zelenými kruhy, minima stanovená na předchozích medvědích trzích se vyskytovala v oblastech poblíž 200-MA, která účinně fungovala jako hlavní úroveň podpory.

Ve většině případů měla cena BTC tendenci krátce se dostat pod tuto metriku a poté se pomalu propracovat zpět nad 200-MA a zahájit nový růstový trend.

V současné době se cena BTC obchoduje přímo na 200týdenní MA poté, co se během výprodeje 14. června krátce ponořila pod tuto metriku. I když je možný pohyb níže, historie naznačuje, že cena pod tuto úroveň příliš hluboko na delší dobu neklesne.

Víceleté cenové úrovně by měly vydržet

Naposledy se cena BTC obchodovala pod 24 000 USD v prosinci 2020, kdy 21 900 USD působilo jako úroveň podpory, od které se Bitcoin odrazil před svým nárůstem na 41 000 USD.

Pokud se podpora na úrovni 20 000 dolarů neudrží, další úrovně podpory se nacházejí poblíž 19 900 dolarů a 16 500 dolarů, jak je znázorněno na grafu výše.

MVRV indikuje, že je čas začít s akumulací

Poslední metrikou, která naznačuje, že se BTC možná blíží optimální akumulační fázi, je poměr tržní hodnoty k realizované hodnotě (MVRV), který v současnosti dosahuje hodnoty 0,969.

Jak ukazuje výše uvedený graf, skóre MVRV pro bitcoin se v posledních čtyřech letech pohybovalo většinu času nad hodnotou 1, s výjimkou dvou krátkých období, která se shodovala s medvědími tržními podmínkami.

Při krátkém propadu, který nastal v březnu 2020, dosáhlo skóre MVRV nejnižší hodnoty 0,85 a zůstalo pod hodnotou 1 po dobu zhruba sedmi dnů, zatímco během medvědího trhu v letech 2018 až 2019 dosáhla metrika nejnižší hodnoty 0,6992 a strávila celkem 133 dnů pod hodnotou 1.

Údaje sice nepopírají, že by BTC mohl zaznamenat další pokles ceny, zároveň však naznačují, že nejhorší pullback již proběhl a že je nepravděpodobné, že by současná extrémní minima přetrvala dlouhodobě.

Zdroj:

https://cointelegraph.com/news/bitcoin-critics-say-btc-price-is-going-to-0-this-time-but-these-3-signals-suggest-otherwise

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x