Bez ohledu na probíhající diskuse o tom, zda má těžba kryptoměn Proof-of-Work (PoW) negativní nebo pozitivní dopad na životní prostředí (a další oblasti), vedla její ziskovost k uzavření partnerství mezi jednou z největších ruských ropných společností a firmou hostující těžbu bitcoinů.

Podle memoranda, podepsaného 16. června na Petrohradském mezinárodním ekonomickém fóru (SPIEF), totiž společnosti Gazpromneft a BitRiver spojily své síly za účelem zřízení zařízení a provozu těžby kryptoměn na ropných polích.

Součástí dohody je, že společnost BitRiver vybuduje datová centra, zatímco Gazpromneft poskytne jako zdroj energie pro jejich provoz naftu. Tato datová centra budou zřízena buď na nových ropných polích, kde není vytvořena dopravní infrastruktura, nebo na odlehlých místech, kde je doprava příliš drahá.

Firma plánuje vytvořit svá datová centra pro energeticky náročné výpočty a škálování výkonu až na 2 gigawatty, včetně přidruženého ropného plynu, což přispěje ke stabilitě a velké spotřebě energie, jak vyplývá z prohlášení, které CoinDesku zaslal zakladatel a generální ředitel společnosti BitRiver Igor Runets.

Popularita těžby bitcoinů roste, ziskovost klesá

Jednotlivci a organizace po celém světě hledají způsoby, jak se zapojit do těžby bitcoinů, ačkoli v některých komunitách se tyto snahy setkávají se silným odporem, a dokonce i se žalobami, které donutily některé z těchto operací k přemístění.

Těžba bitcoinů se však v poslední době stala pro řadu těžařů nerentabilní, protože cena vlajkového digitálního aktiva klesla na úroveň průměrných nákladů, které je třeba vynaložit na jeho těžbu. Snížení ceny následovalo po velkém medvědím trendu, který v posledních týdnech zachvátil trh s kryptoměnami.

Podle analytické platformy pro kryptoměny CryptoRank:

"Vzhledem k výraznému poklesu ceny BTC v posledních měsících se těžba stala méně ziskovou. Pro některé těžaře bitcoinů může být v současné době dokonce ztrátová."

Mezitím se společnost Gazprom UK snaží změnit značku a odklonit se od svého ruského protějšku poté, co Rusko napadlo Ukrajinu, což způsobilo rostoucí rozkol mezi zeměmi EU a ruskými společnostmi, jak informoval Finbold na začátku dubna.

Zdroj:

https://finbold.com/russias-third-largest-oil-company-to-power-bitcoin-mining-farms/

5 1 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x