Jedna z největších leteckých společností ve Španělsku – Vueling – spojí své síly s BitPay. Od roku 2023 tak budou moci zákazníci platit za letenky v několika kryptoměnách.

S kryptoměnou do nebe

Podle nedávné tiskové zprávy bude letecká společnost se sídlem v Barceloně využívat technologii Universal Air Travel Plan (UATP). Tato globální zúčtovací síť cílená na cestovní průmysl by měla usnadnit efektivní integraci nabídky kryptoplateb.

Zpočátku bude Vueling podporovat 13 kryptoměn, včetně Bitcoinu, Etherea, Bitcoin Cash, Litecoinu, Dogecoinu a dalších.

Novinka má podle plánu odstartovat v lednu 2023. Španělská společnost se tak stane první nízkonákladovou leteckou společností v Evropě, která dá zelenou digitálním aktivům jako platební metodě.

Jesús Monzó – manažer distribuční strategie a aliancí aerolinií– se domnívá, že tento krok potvrzuje status Vuelingu jako „digitálních letecké společnosti“.

Viceprezident pro marketing BitPay Merrick Theobald uvedl:

Společnost Vueling si uvědomuje potenciál kryptoměn transformovat letecký průmysl, zrychlit, zabezpečit a zlevnit platby v globálním měřítku.

Vueling je největší leteckou společností ve Španělsku z hlediska velikosti flotily a počtu destinací. Létá do více než 120 míst v Evropě, Africe, Asii a na Blízkém východě.

Začátkem letošního roku se aerolinie zapojily i do Metaverza. Konkrétně umožnily klientům vizualizovat a rezervovat si cesty s dopravcem prostřednictvím distribučních kanálů ve virtuální realitě.

Kryptoměny a letecký průmysl

V loňském roce největší venezuelské letiště – Mezinárodní letiště Simóna Bolívara – odhalilo svůj záměr přijímat digitální aktiva. Ředitel Freddy Borges tvrdil, že tato iniciativa by mohla podpořit domácí odvětví cestovního ruchu:

„Stejně jako ruští cestující přijeli do Margarity, přijedou i do La Guairy prostřednictvím Conviasy [venezuelské aerolinie]. Musíme tedy učinit pokrok v nových ekonomických a technologických systémech, které se nám zpřístupnily.“

Podobné ambice prezentovala také dubajská letecká společnost Emirates. Před měsícem firma oznámila, že plánuje přijmout bitcoin a zároveň přidat na své webové stránky NFT pro obchodování. 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x