Elona Muska v současné době žaluje miliardář a investor Keith Johnson. V palebné linii jsou také Muskovy společnosti SpaceX a Tesla.

Johnson žaluje Muska o 258 milionů dolarů za údajnou podporu pyramidového podvodu s memetickou kryptoměnou Dogecoin a tvrdí, že DOGE je „podvod, který oblbuje velké hlupáky“.

V žalobě podané u federálního soudu na Manhattanu se uvádí následující:

"Obžalovaní od roku 2019 věděli, že Dogecoin nemá žádnou hodnotu, a přesto Dogecoin propagovali, aby vydělali na svém obchodu. Musk využíval piedestalu své osoby jako nejbohatšího člověka na světě k provozování a manipulaci s pyramidovým systémem Dogecoin za účelem zisku, zviditelnění a zábavy."

Keith Johnson  se cítí podveden 

Investor svou stížnost argumentuje komentáři miliardářů Warrena Buffeta, Billa Gatese a dalších, kteří otevřeně zpochybňují hodnotu kryptoměn, jako je Bitcoin (BTC). Nejsou však plně známy žádné konkrétní důkazy, které by prokazovaly, že DOGE je “ bezcenný“ nebo že Elon Musk navrhl a provedl „pyramidovou hru“.

Keith Johnson tvrdí, že se „cítil podveden“ generálním ředitelem společnosti Tesla poté, co se rozhodl investovat do Dogecoinu. Obvinil Muska, že svými tweety „nafoukl“ hodnotu DOGE a propagoval ji pro svůj „vlastní prospěch, zviditelnění a pobavení“. Johnson se rovněž domáhá soudního příkazu, který by miliardáři zabránil v propagaci memetické kryptoměny.

Požadavek vznesený investorem je podložen argumentem „poklesu tržní hodnoty Dogecoinu od května 2021“. Kromě toho Johnson chce, aby se DOGE prohlásil za „sázku“ podle federálních zákonů státu New York.

Dalším důkazem použitým v žalobě je vystoupení Elona Muska v televizním pořadu „Saturday Night Live“, kde si zahrál finančního experta a označil Dogecoin za „humbuk“.

Keith Johnson navíc tvrdí, že Dogecoin je „nelegální podvodná společnost“, která je živena, propagována a manipulována prostřednictvím Twitteru.

Elon Musk

Hodnota DOGE klesá

DOGE dříve uzavřela pátý měsíc roku s tržní kapitalizací kolem 11,39 miliardy dolarů. To představovalo 35% pokles oproti tržní hodnotě v den zahájení obchodování. 1. května zaznamenala společnost DOGE impozantní objem obchodů ve výši 991,71 milionu USD, což odpovídá tržní kapitalizaci přibližně 17,62 miliardy USD.

Před několika dny oznámil kalifornský kandidát na senátora Timothy Ursich návrh zákona, který by v případě zvolení učinil Dogecoin (DOGE) ve státě zákonným platidlem. Ursich se bude za Demokratickou stranu ucházet o jedno z křesel v senátu, v parlamentních volbách plánovaných na listopad letošního roku.

 

Zdroj:

https://beincrypto.com/elon-musk-is-sued-for-ponzi-scheme-with-dogecoin/

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x