Připravuje se další algoritmická stablecoinová katastrofa? Justin Sun z Tron Foundation si je stále jistý ohledně  stability USDD. Toto aktivum, které o sobě tvrdí, že je překolateralizovaným decentralizovaným stablecoinem, nyní opakovaně ztrácí svůj „peg“  ( 1 ku 1 k dolaru). Na vině je volatilní medvědí trh a architektura projektu Tron.

V posledních několika dnech Tron přidával prostředky do rezerv, aby tak zajistil stabilitu stablecoinu USDD.  Zároveň začátkem tohoto týdne burza nalila 2 miliardy dolarů do nákupu tokenu TRX, aby odrazila zápornou míru shortování na Binance. Justin Sun již dříve napsal na Twitteru.

 

Míra financování shortování tokenu TRX na Binance je v záporných 500% APR. TronDaoReserve nasadí 2 miliardy USD, aby s tímto bojoval. Myslím, že nevydrží ani 24 hodin. Short squeez se blíží.

Následuje 100 milionový vklad USDC na nákup nativní kryptoměny TRX společnosti Tron. Před nedávnem, však projekt údajně stáhl z Binance 2,5 miliardy TRX.

Krypto komunitě se toto rozhodnutí nelíbilo. Několik jedinců se na Twitteru do Justina Suna pustilo a označilo jeho jednání za „rug pull“. Na druhou stranu se objevily tweety, které ho vůči ochraně krypto průmyslu a projektu v jeho jednání podpořilo.

Komunita dokonce označila Suna z Tronu za dalšího Do Kwona z projektu Terra ( LUNA).

Výše uvedený tweet na pohodě investorům Tronu nepřidal. 

V době psaní článku USDD klesl pod hranici 1 dolaru. USDD se propadl na hranici 0.95 dolaru. 

Mezitím token TRX za posledních 24 hodin klesl o 16.5% a dále stačil snížit svou cenu na 0.048 dolaru za kus.

Zatímco budoucnost USDD a TRX je ve hvězdách, komunita pevně doufá, že nebude následovat osud UST a tokenu LUNA.

5 2 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x