Od letošního léta budou mít obyvatelé domů Marcy Houses v Brooklynu nárok na bezplatné kurzy bitcoinového vzdělávání v rámci nové iniciativy financované zakladatelem Twitteru Jackem Dorseym a rapperem Shawnem „Jay-Z“ Carterem.

Tento projekt nazvaný The Bitcoin Academy oznámil Dorsey ve čtvrtek v sérii tweetů. Nejde jen o bitcoin,“ řekl, „jde o dlouhodobé myšlení, místní ekonomiky a posílení sebedůvěry“. 

Vzdělávací program, který povedou pedagogové Lamar Wilson a Najah J. Roberts, byl navržen ve spolupráci s Crypto Blockchain Plug a Black Bitcoin Billionaire. Webové stránky projektu (thebitcoinacademy.net) popisují jeho cíl jako zmírnění stávajících bariér v přístupu k finančním službám mezi obyvateli a poskytování vzdělávání o Bitcoinu a financích obecně. 

Kurzy budou učit místní obyvatele o kryptoměnách, zejména bitcoinu, jak funguje, proč by se o něj měli zajímat a jak mohou budovat svou finanční budoucnost. Účastníci programu obdrží zdarma zařízení MiFi (Mobilní router) a roční datový tarif s omezeným objemem dat a v případě potřeby i chytré telefony. 

„Bitcoin se stává důležitým nástrojem pro mnoho lidí v Africe a Střední a Jižní Americe,“ řekl Dorsey. “ Jsme přesvědčeni, že stejný potenciál existuje i v komunitách v USA.“

Zdroj:

https://www.theblockcrypto.com/post/151104/jay-z-and-jack-dorsey-fund-education-program?utm_source=cryptopanic&utm_medium=rss

 

@jack
0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x