Binance.US, sesterská společnost giganta Binance, čelí hromadné žalobě kvůli prodeji tokenů LUNA a TerraUSD (UST). Tato žaloba by mohla být první z mnoha postihující kryptoměnové burzy registrované ve Spojených státech, které nabízely zákazníkům LUNA nebo UST.

Skupina investorů podala v pondělí hromadnou žalobu. Podle ní měla společnost Binance prodat investorům neregistrované cenné papíry v podobě LUNA a UST a uvedla je v omyl při jejich nákupu.

Tito investoři přišli o peníze během nedávného krachu LUNA a UST. Zastupují je advokátní firmy Roche Freedman a Dontzin Nagy & Fleissig.

Poprvé, ale ne naposled

Žalobci se odkazují a americké zákony o cenných papírech. Společnost Binance.US by je měla porušovat tím, že není ve Spojených státech registrována jako broker-dealer. Žalobci v případu obvinili krypto burzu z vědomé propagace chybného projektu, do kterého mateřská společnost dříve investovala.

Dalším prohřeškem mělo být uvedení LUNA 2.0 na trh poté, co první verze tokenu neuspěla.

Žaloba rovněž obvinila krypto burzu z falešné reklamy. Poukázala na tvrzení burzy, že UST je podporován fiatem, které bylo po kolapsu tokenu redigováno. 

V žalobě se uvádí, že se jedná o tzv: „Neschopnost společnosti Binance U.S. dodržovat zákony o cenných papírech a její nepravdivá reklama na UST vedly ke katastrofálním důsledkům pro zákazníky společnosti Binance U.S.“

Žalobci žádají o soudní řízení před porotou pro všechna obvinění, která jsou považována za soudně projednatelná.  

Advokát Kyle Roche v minulosti oslovil investory do LUNA, aby se na jeho firmu obrátili v případě, že token koupili na některé z předních amerických kryptoburz. Žaloba proti Binance by tak mohla být první z mnoha.

Investoři v Jižní Koreji podali žalobu na zakladatele projektu Terra ve stejném týdnu, kdy se projekt ocitl na dně. Soudní pře s Binance.US je prvním případem v Americe. Žaloba navíc přichází v době, kdy Komise pro cenné papíry vyšetřuje primární nabídku tokenu BNB na Binance z roku 2017. 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x