Ethereum je v nebezpečné situaci, protože věřitelé mohou čelit masivní kaskádě likvidací v hodnotě přibližně 500 milionů dolarů.

Podle blockchainového insidera Colina Wu a on-chain trackeru Parsec Finance je trh s půjčkami a úvěry na Ethereum v ohrožení, protože cena ETH dosahuje nebezpečných hodnot a může způsobit skutečnou katastrofu.

Problém spočívá v počtu likvidací, které se na trhu objeví, pokud ETH klesne pod 1 150 USD. Údajně se vypaří více než 500 milionů dolarů kolaterálu na burze a 300 milionů dolarů kolaterálu blízkému hodnotě 21 600 dolarů.

Masivní likvidace podpoří další pokles trhu a obří odliv finančních prostředků z dApps, což nevyhnutelně sníží příjmy sítě.

Dříve různé služby pro sledování trhu a on-chainu hlásily likvidace v hodnotě více než 700 milionů dolarů, což se nakonec ukázalo jako chyba na straně API centralizované burzy. Ale s více než 500 miliony dolarů skutečných likvidací se tlak na aktiva drasticky zvýší.

Trh krvácí

Hlavním důvodem výprodeje na trhu kryptoměn jsou nečekané údaje o inflaci. Zhoršující se devalvace amerického dolaru způsobila vzestup komodit, jako je zlato, které za 24 hodin přpsalo více než 3 % na své hodnoty.

Další rizika na Ethereu se objevila po depeggingu na páru stETH na ETH způsobeném mohutným výprodejem a nedostatkem likvidity. Výprodej byl způsoben klesající ziskovostí stakingového kontraktu ETH 2.0, reorganizací testovací sítě a vybíráním zisků prvních vkladatelů.

Riziková aktiva, jako jsou kryptoměny a technologické akcie, čelilí velkým odlivům a poklesům hodnoty. Bitcoin během 24 hodin ztratil více než 5,5 % své hodnoty a Ethereum se propadlo o 12 %.

Zdroj:

https://u.today/ethereums-dip-to-1150-may-cause-catastrophe-on-lending-market-heres-how

ETH
Zdroj: TradingView
0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x