Naposledy jsme z hlediska podílu tržní kapitalizace stablecoinů (SSR, vzorec + interpretace vysvětleno v minulém článku) dostali nákupní signál někdy v únoru, nakonec z toho žádná hitparáda nebyla, v nejlepším případě jste chytili rozsah od nižších čtyřicítek někam k osmačtyřiceti, prostě odraz prakticky nepřišel, resp. byl extrémně slabý a ‚roztahaný‘ do ‚bear flagu‘, z něhož jsme se nakonec vyřešili směrem dolů, paradoxně pár dní poté, co jsem si v odkazovaném článku kladl otázku, zda-li tento únorový signál s tříměsíčním zpožděním nehlásí, zda-li ‚dno‘ již bylo za náma.

Skutečnost je taková, že v rámci paniky okolo kolapsu Luny do objednávkových knih ‚zahučelo‘ (kromě jiného) také 80 000 BTC, jež Luna Foundation Guard držela coby rezervu pro jejich stablecoin UST.

Vzhledem k tomu, jak jsou za normálních okolností objednávkové knihy extrémně ‚tenké‘ (aktuálně vám k pohnutí ceny BTC o 10% stačí á 1300 – 2000 BTC), považuji skutečnost, že jsme stále nad roční zavírací cenou roku 2020 za nesmírně pozitivní signál.

Při pohledu na ta čísla (80k coinů vs. 2k běžně nutné k pohybu ceny o 10%) nelze nedojít k závěru, že to byl poměrně solidní výkup. Někdo se při svých nákupech jednoznačně o tyto šílené prodejní objemy pořádně opřel, protože kdyby v průběhu této ‚prodejní paniky‘ nepřišly žádné velryby k nákupům, Bitcoin by dnes byl hrubým odhadem o pětinu až třetinu níže. 

Obstojí i opačná spekulace – kdyby nezkolabovala Luna, zřejmě bychom byli přinejmenším o 10 – 15% výše. 

Někdy holt dna významnějších korekcí vyžadují býčí oběti na oltář a třeba právě i koncem května vygenerovaný signál z hlediska vzorce SSR popsaného minule může dost možná být vysoce pravděpodobnou konfluencí s aktuální blízkosti cen k rozsahovým makro minimům (oblast 30k, přesněji zavírací cena roku 2020 na úrovni 28980)

Nová low indikátoru na dně kanálu po proražení minulých low - signál byl vygenerováván mezi 10. - 28. květnem...

Jak silné pokračování aktuálního odrazu od lokálního minima na 25 365 nakonec bude, si ještě nějakou chvíli budeme muset počkat, první vskutku silnou rezistenci vidím na otvíračce třetího kvartálu loňského roku na 35 041.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x