Klíčová makro struktura trhu - spodní hranice aktuální 18 měsíců trvající 30k USD široké boční konsolidace - stále drží. Poukazuje aktuální snapshot na kýžený silný odraz, nebo nás čeká nudné léto bokem?

Klíčové úrovně ke sledování:

Rezistence:

35 041 – Otvíračka Q3 2021

38 173 Klíčová úroveň od února 2021, mnoho silných reakcí, několikrát S/R flip

Supporty:

28 980 – Roční zavíračka 2020 => zavření pod touto úrovní = strukturální zlom do medvědího trhu (ne, nejsme a od definitivního průrazu 10 500 směrem vzhůru jsme v medvědím trhu ani nebyli)

V případě, že tuto naprosto klíčovou úroveň neudržíme, nabízejí se pak z hlediska případného očekávaného dna následující možnosti:

23 580 – ‘Realizovaná cena’ (Agregovaný průměr pořizovací ceny všech mincí od momentu, co se s nimi naposledy hýbalo) – v minulosti sloužilo jako skvělá nákupní/akumulační oblast

22 309 – Dvousettýdenní klouzavý průměrv minulosti ‘dno’ medvědího trhu (2015, 2018 – 2019), alternativně hranice ‘poslední záchrany’ (vrchol covid paniky v březnu 2020)

13 888 – Roční zavíračka 2017, klíčová úroveň, která na měsíční bázi dříve sloužila jako rezistence po 34 měsíců (bezmála 2 a půl roku) – pakliže by došlo k průrazu všech výše zmíněných supportů, právě v oblasti kolem 14k bych hledal naprosto luxusní nákupy.

Trend: Dolů – Pořád zatím žádná změna – stále děláme nižší maxima a nižší minima. Jakkoliv může být pravděpodobnost, že právě dochází k otočení trendu zpět vzhůru vzhledem k blízkosti rozsahových minim vysoká, *zatím* stále marně čekáme na potvrzené otočení trendu.

Z hlediska spekulanta: – opět žádná změna – vzhledem k blízkosti makro rozsahových minim a dosavadní reakci na ně lze hledat i spekulaci na odraz/růst/otočení trendu zpět směrem vzhůru, ovšem chceme-li se držet trendu, nutně musíme hledat nastavení spíš prodejní, případně lze uvažovat konsolidační rámec a obchodovat aktuální úzký boční rozsah.

Z hlediska dlouhodobého držitele/střadatele: Fakta se nezměnila – stále platí, že jestli tento týden neprorazíme onu oblast 30k směrem dolů, tak se i nadále rapidně zvyšuje pravděpodobnost, že levněji už nebude. Neusínáme tedy s aktuálními slevami nikterak na vavřínech – ba naopak – je nutno toho využívat a k akumulaci spotových pozic jsou aktuální ceny jednoznačně víc, než příznivé.

 58
'Realizovaná cena' = aktuálně cca. 23 580 USD/BTC
0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x