Startup Big Whale Labs ve středu oznámil, že v počátečním kole financování získal 3,8 milionu dolarů. Společnost vytváří sociální protokol pro usnadnění pseudonymity prostřednictvím kryptografických prostředků. 

Do tohoto kola fundingu se zapojily společnosti jako M13, Road, Goodwater aj. Za zmínku stojí i i angel investoři Balaji Srinivasan, který býval technickým ředitelem Coinbase, či Roman, zakladatel ETH mixéru Tornado Cash.  

Sociální protokol umožní lidem lépe řídit jejich interakce online. Jeho cílem je budovat důvěryhodné vztahy prostřednictvím ověřitelných účtů.  

Blockchainy jsou veřejné účetní knihy, což znamená, že transakce jsou viditelné pro všechny. Pokud někdo ví, komu patří adresa peněženky, může vidět její transakční historii a dále sledovat její transakce. Může se tak dočíst, jaká NFTéčka jste nakoupili a k jakým DAO jste se připojili.

Pseudonymita – a to, zda by vysoce postavené osoby měly odhalit svou identitu – je v kryptosvětě žhavým tématem. Od zakladatelů Bored Ape Yacht Club až po kontroverze kolem původu DeFi protokolu Wonderland, reference jsou pro lidi z různých důvodů důležité. 

Projekt budovaný společností Big Whale Labs nese jméno SealCred. Půjde o open-source protokol zaměřený na ochranu soukromí, který uživatelům umožní vytvářet pseudonymní peněženky. Takové peněženky budou ověřené pro převod sociálního kapitálu z jedné peněženky do druhé. 

Cílem jsou hlavně NFTs a DAOs

„Hlavním problémem je, že vše na blockchainu je neměnné,“ řekl Jason Kim, generální ředitel a spoluzakladatel Big Whale Labs, v rozhovoru pro The Block. „Vše je relativně trvalé a dohledatelné. Pokud spojíte profesní identitu, další sociální identity spolu s například finančními údaji, máte v podstatě více možností útoku na uživatele.“ 

„Hacknutý uživatel ztratí nejen všechny své kryptografické údaje. Jeho sociální identita a jiné identifikátory můžou být také v ohrožení,” pokračuje Kim. „Aby uživatelé mohli své soukromí využít, přidáváme vrstvu jeho ochrany na otevřené blockchainy, jako je Ethereum a Solana a další.“ 

Skupina vývojářů SealCred se soustředí na vlastnictví NFT jako hlavní cíl využití. Chce se však zaměřit i na jiné případy, jako jsou anonymní vzájemné hodnocení členů DAO či anonymní recenze DAO. Zastánci platforem Web2 nebudou opomenuti – SealCred by mohli nabídnout např. ověření pro Twitter.  

Po tomto kole financování činí celkový výtěžek společnosti 4,4 milionu dolarů. Na tým čítající méně než 10 členů, kteří pracují plně vzdáleně, je to slušný výkon. 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x