BCAT Africa 2022 si klade za cíl zvýšit povědomí o kryptoměnách na kontinentu. Je to logické, neboť počet uživatelů kryptoměn v Africe každým dnem roste.

Mezi lety 2020 a 2021 došlo k 1200% nárůstu přijatého objemu kryptoaktiv. Masivní přijetí digitálních aktiv v Africe upoutalo pozornost mnoha společností a organizací, které si chtějí smočit zobák.

Blockchain and Cryptocurrency Awareness Tour (BCAT), která se uskuteční v červnu, je probíhající osvětová kampaň probíhající pod záštitou společnosti Binance. Misí kampaně je šíření znalostí a snaha o kultivaci silné kryptokomunity v Africe. Kampaň cílí na studenty vysokých škol, převážně v jihovýchodní Nigérii. Organizátoři doufají, že stoupne přijetí kryptoměn mezi nigerijskou mládeží, která je v zemi převažující věkovou skupinou.

Hlavní akce se uskuteční 4. června v Amadeo Event Centre v nigerijském Enugu. Mezi další zastávky turné patří Uganda, Ghana a Kamerun.

Binance zahájila turné BCAT v roce 2019 a tvrdí, že oslovila více než 60 000 Nigerijců. Letošní akce se výrazně zaměřuje na koncepty související s play-to-earn, metaverzem a NFTéčky.

Přestože je Afrika z hlediska penetrace trhu nejmenší kryptoekonomikou na světě, přijímá digitální aktiva stále rychleji. Místní obyvatelé totiž hledají alternativy ke slabé finanční infrastruktuře a nedostatku míst, kde je možnonakoupit kryptoměny za fiat. Podle údajů společnosti Chainalysis se jako hlavní faktory adopce pro místní obyvatele ukázaly peněžní převody, peer-to-peer platby a spoření. Podobně jako v Argentině vidí mnoho obyvatel Afriky v bitcoinu a dalších kryptoměnách únik před vládní politikou a inflací.

BCAT Africa 2022 se také snaží naplnit potřebu společného prostoru pro konverzaci o kryptoměnách. Většina tamních centrálních bank kryptoměny buď zakázala, nebo přísně regulovala, což mnoho Afričanů přimělo k populárním peer-to-peer systémům. 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x